Рані-кі-вав

Рані-кі-вав — ступінчастий колодязь, розташований в місті Патан, штат Гуджарат, Індія. Довжина колодязя становить 64 м, ширина — 20 м, глибина — 24 м. Ступінчасті сходи розташовані зі східного боку, джерела води — на західній. Рані-кі-Вав — один з найвизначніших зразків гуджаратских ступінчастих колодязів.

Рані-кі-вав
Rani-ki-vav (the Queen's Stepwell) at Patan, Gujarat [1]
Світова спадщина
Рані-кі-вав
23°51′32″ пн. ш. 72°06′06″ сх. д.
Країна  Індія
Тип Культурний
Критерії i, iv
Об'єкт  922
Регіон Азія і Океанія
Зареєстровано: 2014 (38 сесія)


 Рані-кі-вав у Вікісховищі

Історія

Рані-кі-вав був споруджений в XI столітті, в період правління династії Соланкі, що правила цими землями (з 960 до 1243 роки). Прийнято вважати, що Рані-кі-вав було зведено на честь правителя Бхімдеви I (1022–1063) його вдовою Удаяматі або, можливо, його сином Карнадевою I. Згодом ступінчастий колодязь був затоплений річкою Сарасваті й перебував у замуленому стані аж до кінця 1980-х років. У середині XX століття місцевість навколо колодязя була популярною серед збирачів рослин для традиційної медицини. Наприкінці 1980-х років роботи з його очищення та реконструкції взяв на себе Департамент археології Індії.

22 червня 2014 року Рані-кі-вав було занесено до списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО[2][3].

Архітектура

Як і більшість індуїстських храмів, Рані-кі-вав збудований на осі схід-захід. Споруда має 64 м в довжину, 20 м в ширину та 27 м в глибину. Сходи розташовані на східному боці, сам колодязь з водою, що символізує життя, розташований у західній частині споруди. Колодязь живиться ґрунтовими водами та дощовою водою під час мусонів. Колодязьна шахта має круглу форму. Збереглося лише три поверхи портиків. У залежності від рівня води в колодязі, воду можна було зачерпувати з одного з портикових поверхів.

Примітки

  1. * Назва в офіційному англомовному списку
  2. http://whc.unesco.org/en/news/1157 Four new cultural sites inscribed on World Heritage List
  3. Gujarat's Rani ki Vav added to UNESCO World Heritage site List. IANS. news.biharprabha.com. Процитовано 22 червня 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.