Рафаель Марія Баральт

Рафаель Марія Баральт (ісп. Rafael María Baralt; 3 липня 1810, Маракайбо, Венесуела 4 січня 1860, Мадрид) — венесуельський і іспанський учений, був одночасно математиком (в числі перших закінчив військово-математичну академію), інженером, адвокатом, науковим письменником, журналістом, істориком, філологом, поетом, літературним критиком, філософом, дипломатом, політиком, педагогом.

Рафаель Марія Баральт
Народився 3 липня 1810(1810-07-03)[1]
Маракайбо, Венесуела
Помер 2 січня 1860(1860-01-02) (49 років), 4 січня 1860(1860-01-04)[2] (49 років) або 1860[3]
Мадрид, Іспанія
Поховання Національний пантеон Венесуели
Країна  Венесуела
 Іспанія[4]
Діяльність письменник, літературний критик, журналіст, поет
Alma mater Saint Thomas Aquinas Universityd
Знання мов іспанська
Членство Королівська академія іспанської мови
Автограф

Біографія

Народився в Венесуелі в сім'ї полковника іспанської колоніальної армії; мати була родом з острова Еспаньола. Його народження збіглося в часі з початком війни за незалежність в іспанських колоніях, тому незабаром його сім'я через політичні перипетії переїхала в Санто-Домінго (нині Домініканська Республіка), повернувшись до Венесуели в 1821 році. У 1827 році вступив до університету Боготи вивчати філософію і латинь, в 1830 році здобув ступінь бакалавра. З 1829 був редактором в газеті «El Patriota del Zulia». У 1832 році закінчив військово-математичну академію, до 1835 році працював при військовому міністерстві Венесуели, дослужившись до звання капітана артилерії. У 1840 році відправився в Париж, де написав історичну роботу «Resumen de la Historia de Venezuela» і філологічну «Diccionario de Galicismos». 13 вересня 1841 року залишив Венесуелу і оселився спочатку в Лондоні, а потім в Іспанії, де жив в Севільї і Мадриді, в цих містах написав більшу частину своїх робіт. Особливою популярністю користувалася його поетична ода «Adiós a la Patria» («Прощання з батьківщиною»). Займався видавничою діяльністю на державній службі: деякий час очолював редакцію «Gaceta de la Corona», також був керівником національної друкарні. Став першою людиною латиноамериканського походження, яка стала членом Королівської академії іспанської мови.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.