Раффі

Раффі (вірм. Րաֆֆի справжнє ім'я Акоп Мелік-Мірзоевич Мелік-Акопян, вірм. Հակոբ Մելիք-Միրզայի Մելիք-Հակոբյան, Паяджук, Салмастскій повіт, Персія — 24 квітня (6 травня) 1888, Тифліс) — вірменський письменник і поет, автор історичних романів, художньо-етнографічних нарисів.

Раффі
Акоп Мелік-Мірзоевич Мелік-Акопян
Ім'я при народженні вірм. Յակոբ Մելիք-Յակոբեան
Псевдо Րաֆֆի
Народився 1835[1][2][…]
Паяджукd
Помер 25 квітня 1888(1888-04-25)[3]
Тифліс, Російська імперія[4]
Поховання
Громадянство Персія
Національність вірменин
Місце проживання Тбілісі
Діяльність ПисьменникПоет
Відомий завдяки вірменський письменник
Знання мов вірменська
Роки активності з 1860
Magnum opus Samueld, The Diary of a Cross-Stealerd, Salpid, Haremd, The Golden Roosterd і Q21209762?

Біографія

Народився в Персії, в багатій дворянській родині. Навчався в тифліській гімназії.

Багато подорожував Персією, Росією та Турецькою (Західною) Вірменією. Деякий час працював учителем у вірменських народних школах на Кавказі[5] . Твори Раффі почали друкуватися з 1860 року.

Раффі був великим патріотом свого народу, на думку енциклопедії «Британіка», «затятим націоналістом»[5] . У своїх творах закликав вірмен не сподіватися на звільнення від турецького панування за допомогою Європи і сподіватися на свої власні сили.

Його твори видавалися в різних друкованих органах (в тому числі і в журналі «Мшак», редактор — князь Григор Арцруни) і користувалися великою популярністю в освічених колах вірменської громади XIX століття. Незважаючи на велику популярність, сам Раффі жив скромно і помер у бідності.

Могила в Тбілісі

Раффі похований в Тифлісі (Тбілісі), в Ходживанці, де також покояться Ованес Туманян, Ґабріель Сундукян, Газарос Агаян, Перч Прошян, Мурацан, Церенц, Джівані, Нар-Дос, Григір Арцруни та інші.

Твори Раффі перекладені багатьма мовами світу.

Твори Раффі

Серед найбільш відомих творінь Раффі можна назвати такі історичні романи, як «Хент», «Давид-бек», " Самвел ", « Щоденник хрестокрада», «Іскри», а також праця з історії Нагірного Карабаху «Мелікств Хамси».

Екранізації творів

Відомі адреси

Тбілісі, вул. Чонкадзе , 3 (меморіальна дошка)

Література

  • Раффі // Коротка літературна енциклопедія / гл. ред. А. А. Сурков . — М.: Радянська енциклопедія, 1962—1978.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.