Раєвський Георгій Володимирович
Гео́ргій (Ю́рій) Володи́мирович Рає́вський (* 1909, Київ — † 1975, Київ) — інженер-будівельник, фахівець з питань зварних конструкцій.
Працював в Інституті електрозварювання АН УРСР.
В 1948 році в Інституті електрозварювання під керівництвом Г. В. Раєвського було розроблено технологію виробництва негабаритних зварних листових конструкцій, в результаті якої було створено новий метод спорудження резервуарів — метод рулонування.
Він був дивовижною людиною з дивовижним розумом. Змолоду він хворів на кістковий туберкульоз, але, кульгаючи, не розлучаючись з паличкою, Раєвський будував колись Дніпрогес, причому працював на найскладніших його ділянках. Інженер-будівельник був відмінним фахівцем по металоконструкціях, і Патон одним з перших привернув його до справ нового інституту. В Тагілі Раєвський день за днем буде переглядати вузли та деталі, щоб можна було їх варити автоматами під флюсом. Адже готувалися вони свого часу під ручну зварку. Так він реалізував один з головних постулатів Патона: конструктор повинен здійснювати свою ідею з урахуванням технології, тобто автозварювання. Це була найважливіша робота, яку Патон міг довірити далеко не кожному.
Література
- Раєвський Юрій // Енциклопедія українознавства : Словникова частина : [в 11 т.] / Наукове товариство імені Шевченка ; гол. ред. проф., д-р Володимир Кубійович. — Париж—Нью-Йорк : Молоде життя, 1955—1995.
- Новиков В. І. Раєвський Георгій Володимирович // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1983. — Т. 9 : Поплужне — Салуїн. — 558, [2] с., [24] арк. іл. : іл., табл., портр., карти + 1 арк с. — С. 271.