Реальна освіта

Реальна освіта — система загальної середньої освіти, що мала практичне спрямування, і давала ширші, порівняно з класичною, знання з природничих, фізико-математичних наук, нових мов, креслення, (малювання).

Realschule, Німеччина.

Реальні школи започаткував протестантський теолог Йоган Юлій Гекер, зробивши наголос на отриманні практичних знань учнями, що походили з усіх прошарків суспільства, зокрема селян. Ідею впровадив 1747 у життя у вигляді 6-річної школи король Пруссії Фрідріх ІІ Великий, який був прихильником ідей Просвітництва і практичних наук, які мали б придатись учням у житті і що робило б їх корисними для держави.

Виникнення реальної освіти в Російській Імперії припадає на кінець 18 ст., а поширення на 19 і 20 ст. З 1864 року в Російській Імперії (і в Україні), поряд шкіл класичної освіти, засновувалися реальні 8-річні гімназії, які давали загальну підготовку до вступу у вищі спеціальні навчальні заклади. За статутом 1872 року їх перетворено на реальні училища.

Див. також

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.