Рейс (фільм, 2012)

«Рейс» (англ. Flight) — американська драма режисера Роберта Земекіса[2], володаря премії Оскар за режисерську роботу над світовим кінобестселлером «Форрест Гамп» (1995)

Рейс
Flight
Жанр драма, мелодрама
Режисер Роберт Земекіс
Продюсер Лорі МакДональд
Волтер Паркес
Стів Старкі
Сценарист Джон Гейтінс
У головних
ролях
Дензел Вашингтон
Дон Чідл
Келлі Райллі
Джон Гудмен
Оператор Дон Берджесс
Композитор Алан Сільвестрі
Кінокомпанія Paramount Pictures
Дистриб'ютор Paramount Pictures, UIP-Dunafilmd[1], Netflix і FandangoNow
Тривалість 138 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 2012
Дата виходу 2 листопада 2012
Кошторис $31 млн
Касові збори 161 800 000 $
IMDb ID 1907668
Рейтинг 7,3 (IMDb)
7,6 (Кинопоиск)
7,0 (Rotten Tomatoes)
7,2 (Metacritic)
paramount.com/flight/
 Рейс у Вікісховищі

Сюжет

Віп (Вільям) Вітекер — пілот-ас, який працює в цивільній авіації. Одного разу рейс ледь не закінчується трагедією: через відмову горизонтального стабілізатора, який заклинило (і подальшу відмову двигуна), літак починає падати з висоти дев'ять тисяч метрів. Незважаючи на критичну ситуацію, Віп поводиться холоднокровно і знаходить дивовижне рішення, яке дозволяє йому уникнути краху літака і масових людських жертв.

Прокинувшись в лікарні, він дізнається, що телеканали називають його досконалу посадку дивом і звеличують його як героя. Але у органів контролюючих авіацію інша думка. У лікарні Віпу зробили аналіз крові, який показав наявність в його крові алкоголю. Виявляється, Віп вже давно приховував від колег свою алкогольну та наркотичну залежність, через яку йому тепер загрожує довічний термін.

Але не всі зацікавлені в тому, щоб його засудили. Після відтворення аварійної ситуації на тренажері з'ясувалося, що з десяти пілотів уникнути краху зміг тільки Віп. Начальство не готове розлучитися з таким досвідченим асом, але що робити з його обвинуваченням?

Прем'єра фільму

Акторський склад

Український дубляж

Фільм дубльовано студією «LeDoyen» у 2012 році.
Перекладач і автор синхронного тексту: Федір Сидорук
Режисер дубляжу: Анна Пащенко
Ролі дублювали: Дензел Вашинґтон/Віп — Юрій Ребрик, Келлі Райлі/Ніколь — Інна Бєлікова, Брюс Ґрінвуд/Чарлі — Микола Боклан, Дон Чідл/Г'ю Ланґ — Дмитро Вікулов, Джон Ґудмен/Гарлінґ — Олександр Ігнатуша; а також: Кирило Андреєв, Людмила Ардельян, Людмила Барбір, Катерина Башкіна-Зленко, Катерина Брайковська, Сергій Бриль, Михайло Войчук, Томмі Кейн/Марк Меллон — Ігор Волков, В'ячеслав Дудко, Адам Томей/Фран — Дмитро Завадський, Володимир Канівець, Микола Карцев, Олег Комаров, Максим Кондратюк, Марина Локтіонова, Іван Марченко, Андрій Мостренко, Мелісса Лео/Аллен Блок — Лідія Муращенко, Сергій Нікітін, Євген Пашин, Ярослав Розенко, Наталя Романько, Тамара Туні/Марґарет — Лариса Руснак, Дмитро Сова, Сергій Солопай, Юрій Сосков, Людмила Суслова, Коннор О'Ніл/Кіп — Андрій Твердак, Джеймс Бейдж Дейл/Хворий на рак — Дмитро Терещук, Браян Ґераті/Кен Еванс — Михайло Тишин, Чарлі Е. Шмідт/Тікі Пот — Андрій Федінчик, Олексі Череватенко, Роман Чорний, Раві Капур/Д-р Кенан — Роман Чупіс, Євген Шах, Ґарсель Б'ювейс/Діна — Наталя Ярошенко, Юрій Кудрявець та інші.

Виробництво

Режисер Роберт Земекіс

Продюсери Лорі Мак Дональд, Волтер Паркс, Джек Репк, Стів Старкі, Роберт Земекіс, Черілен Мартін

Сценарист Джон Гейтінс

Оператор Джо Бурджес

Композитор Алан Сільвестрі

Створення фільму

Роберт Земекіс почав вести переговори по режисурі фільму в квітні 2011 року. 4 червня було підтверджено, що він буде знімати цей фільм з Дензелом Вашингтоном в головній ролі.[2]

У вересні головну жіночу роль отримала Келлі Райллі.[4] Пізніше в тому ж місяці до акторського складу приєднались Дон Чідл, Джон Гудмен та Брюс Грінвуд.[5][3]

Цікаві факти

Схожий випадок стався в дійсності з літаком авіакомпанії Alaska Airlines.

31 січня 2000, літак MD-83 (бортовий номер N963AS) виконував рейс 261 з Пуерто-Вальярта (Мексика) в Сан-Франциско (Каліфорнія). При спробі зробити аварійну посадку в Міжнародному аеропорту Лос-Анджелес впав в океан поблизу населеного пункту Пойнт-Мугу (штат Каліфорнія). Загинули всі 88 чоловік на борту.

Розслідування комісії Національного агентства безпеки на транспорті США показало, що в останні 11 хвилин польоту пілоти намагалися впоратися з горизонтальним стабілізатором, який заклинило. Це трапилося внаслідок недостатнього змащення гвинтового домкрата стабілізатора. Екіпаж намагався здійснити аварійну посадку в аеропорт Лос-Анджелес, проте в процесі зниження літак увійшов в некерований штопор і в перевернутому стані звалився в океан.

Телеканал «National Geographic» зняв документальний фільм «Піке над океаном» (англ. "Cutting Corners"), який розповідає про катастрофу та її причини. Це шостий випуск першого сезону, в рамках проекту «Розслідування авіакатастроф» (англ. "Air Crash Investigation").

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.