Рибний пиріг

Ри́бний пирі́г, відомий також як риба́цький пирі́г — традиційна британська страва. Пиріг зазвичай готують з білої, часто копченої риби (наприклад, тріски, пікші або палтуса) у бешамелі або сирному чедровому соусі, виготовленому з використанням молока, в якому риба пашотується. Креветки та зварені круто яйця — інші поширені додаткові інгредієнти. Іноді до соусу додають петрушку або цибулю. Його запікають у глибокій тарілці, але зазвичай без використання пісочного тіста або оболонки з листкового тіста, які зазвичай використовують для приготування більшості солоних пирогів (наприклад, стейково-ниркового пирога).

Рибний пиріг
Тип Солоний пиріг
Походження Британія
Необхідні компоненти Біла риба, соус чеддер, креветки, зварені круто яйця

Замість кондитерської оболонки, що огортає пиріг, для покриття риби під час випікання використовується заливка з картопляного пюре (іноді з додаванням сиру або овочів, таких як цибуля та порей). Іноді страву називають «рибацьким пирогом», оскільки начинка схожа на начинку з вівчарського пирога, в якому також використовується картопляне пюре.

Королівський рибний пиріг

Королівська традиція споживання морепродуктів в Англії започаткована за часів Генріха I, коронованого в 1100 році, коли кулінари робили скоринку із міног на щорічному різдвяному пирозі. Окрема традиція пісного рибного пирога вимагала від ярмутських кухарів відправити королю двох десятків пирогів, що містять 100 оселедців.[1] Звичайні подарунки запеченої в скоринці риби переважали в 1530 році, коли пріор Ллантоні, Глостер, запікав вугрів і коропів у пирогах для Генріха VIII. Презентація королівського пирога з вуграми продовжилася в 1752 році, коли пекарі відправляли пиріг принцу Вельському і знову провожилася під час правління королеви Вікторії.[2]

Галерея

Див. також

  • Пиріг «Зоргазі»
  • Вівчарський пиріг, страва на м'ясній основі, в якому замість тіста також використовується картопля
  • Список пирогів, тартів і фланів

Примітки

  1. Chambers Book of Days — February 24th, FISH AND FISH PIES IN LENT
  2. Snodgrass ME (2004) Encyclopedia of Kitchen History Page 381. Taylor & Francis. ISBN 9781579583804.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.