Роберт Страус

Роберт Шварц Страусc (19 жовтня 1918, Локхарт 19 березня 2014, Вашингтон[1]) — американський державний діяч. Посол США в СРСР і РФ (1991—1992).

Роберт Шварц Страусc
англ. Robert Schwarz Strauss
Народився 19 жовтня 1918(1918-10-19)
Локхарт
Помер 19 березня 2014(2014-03-19) (95 років)
Вашингтон
Громадянство  США
Діяльність Дипломат
Alma mater Техаський університет
Заклад Техаський університет
Посада Надзвичайний і Повноважний Посол США в СРСР
Термін 1991-1992
Попередник Джек Метлок
Наступник Томас Пікерінг
Партія Демократична партія
Конфесія юдаїзм
Нагороди
Президентська медаль Свободи

Життєпис

Народився в сім'ї єврейських іммігрантів з Німеччині. У 1941 році закінчив юридичний факультет Техаського університету. Там він подружився з майбутнім губернатором штату Джоном Конналлі.

Після закінчення університету вступив на службу в ФБР. Як розповідав політик згодом газеті New York Times, його робота полягала в тому, щоб стежити за комуністами. Після закінчення Другої світової війни оселився в Далласі, де заснував власну справу. Спочатку невелика компанія з часом перетворилася на міжнародну корпорацію.

У 1950-ті рр. був просунутий в сенат, а після деякого часу очолив банківську комісію Техасу. Незабаром був обраний головою Демократичного національного комітету. Потім очолив виборчу кампанію Джиммі Картера, яка увінчалася успіхом.

У 1977—1979 рр. торговий представник США, в травні — листопаді 1979 р посол з особливих доручень на Близькому Сході.

Після невдалої спроби Картера на переобрання в президенти США, повернувся до своєї юридичної практики, залишаючись при цьому і в період правління президентів Рональда Рейгана і Джорджа Буша-старшого, важливим політичним гравцем у Вашингтоні.

У 1991 році обіймав посади посла США в СРСР, а потім — в Російській Федерації. Як відзначав згодом його заступник Джеймс Франклін Коллінз, він «був справжньою політичною фігурою і мав дуже добрі стосунки з президентом і держсекретарем, що дозволяло йому домагатися того, чого не міг би домогтися професійний дипломат»[2].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.