Рогатка (амфібія)

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 10 до 20 см. Спостерігається статевий диморфізм: самиці більші за самців. Голова та тулуб товсті, мають округлу форму. Голова більша за інших рогаткових. Рот дуже широкий з потужними щелепами. Зуби присутні лише на верхній щелепі. Від повік тягнуться вирости (у різних видів вони різної довжини) з округлістю на кінчику, що нагадують роги. Звідси й походить назва цих земноводних. Втім роги не тверді, мають функцію камуфляжу або приманювання здобичі. Шкіра доволі шорстка. У деяких видів кісткові платини на спині становлять єдине ціле. в інших — численні «бородавки». Кінцівки короткі, але дуже потужні.

Забарвлення різнобарвне, коливається від зеленуватого до коричнюватого кольору. Часто присутні несиметричні темні плями або цятки.

Спосіб життя

Полюбляють тропічні та субтропічні ліси, селять уздовж водойм. Ведуть переважно наземний спосіб життя. Повільні земноводні. Є доволі поганими плавцями. Живляться безхребетними, дрібними ссавцями, ящірками, пташенятами, жабами, рибою. Полюють за здобиччю з укриття.

Статева зрілість настає у 1—1,5 роки. Парування відбувається методом амплексус (самець передніми лапами зціплюється із самицею та виділяє спермотофори). Самиця відкладає у воду до 5000 яєць.

Тривалість життя до 10 років.

Розповсюдження

Мешкають у Південній Америці

Види

Джерела

  • W. P. Mara — Zien en kennen — Amfibieën (1994) — Pagina 44, 45 — Ars Scribendi — ISBN 90-74777-64-3
  • Robert Davies & Valerie Davies — Reptielen en Amfibiën (1997) — Pagina 178, 179 — Uitgeverij Tirion — ISBN 90 5210316-X
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.