Розп'ятий солдат

Розп'ятий солдат (англ. The Crucified Soldier пропагандистський міф, створений британською пресою в ході Першої світової війни. Відповідно до цього міфу, німецькі солдати під час битви на Іпрі 24 квітня 1915 захопили в полон і розіп'яли на дереві або на паркані солдата з Канадського корпусу. Вперше замітка про цю подію з'явилася в британській газеті The Times від 10 травня 1915 року і називалася «Torture of a Canadian Officer» («Катування канадського офіцера»).

Американський плакат на тему розп'ятого солдата
Пам'ятник британського скульптора Френсіса Дервент Вуда (1918)

Образ розп'ятого солдата надихнув британського скульптора Фрэнсиса Дервента Вуда на створення пам'ятника «Голгофа Канади», який був виконаний з бронзи в 1918 році. Вперше робота була виставлена в Лондоні, проте німецька сторона зажадала довести існування цього епізоду. Вдалося отримати лише деякі свідчення очевидців, які здалися малопереконливими, і пам'ятник був демонтований. У 1992 році його виставили як експонат у Військовому музеї Канади.

Образ розп'ятого німцями канадського солдата присутній у фільмі «Пашендаль: Останній бій» (Канада, 2008), хоча описувана там битва відбулася в 1917 році.

Див. також

Література

  • Fussell, Paul. The Great War and Modern Memory. Oxford University Press US, 2000. — ISBN 0-19-513332-3.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.