Роман-газета

«Рома́н-газе́та» — масове радянське, а потім російське періодичне видання сучасної художньої літератури, переважно романів та повістей. Виходило нерегулярно з 1927 по 1942 рік, щомісяця з 1946 по 1956 рік і двічі на місяць виходить з 1957 року.

Роман-газета
Країна видання  СРСР і  Росія
Мова російська
Видавець Художня література
Засновано 1927

roman-gazeta-1927.ru

Історія

Видання виникло за задумом Володимира Леніна та за ініціативи Максима Горького в липні 1927 року. Виходило у видавництві «Московський робітник», з 1931 року — у Держлітвидаві (видавництво «Художня література»).

Редагували видання Іван Беспалов, Марко Серебрянський, Віктор Кін, Василь Іллінков та інші. Популяризувало найкращі твори тогочасних радянських та зарубіжних авторів, які раніше вже виходили російською мовою.

У виданні друкувалися «Справа Артамонових» Максима Горького, «Тихий Дон» Михайла Шолохова, поема «Василь Тьоркін» Олександра Твардовського, «Повісті гір та степів» Чингіза Айтматова, «Льодова книга» Югана Смуула; романи «У вогні» Анрі Барбюса, «На західному фронті без змін» Еріх Марії Ремарка, «Слово перед стратою» Юліуса Фучика та інші.

1975 року наклад видання перевищив 1,5 мільйона примірників.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.