Рубаков Валерій Анатолійович

Валерій Анатолійович Рубаков (* 16 лютого 1955, Москва, РРФСР) — російський фізик-теоретик, один з провідних світових фахівців у галузі квантової теорії поля, фізики елементарних частинок і космології, академік РАН, доктор фізико-математичних наук.

Рубаков Валерій Анатолійович
Народився 16 лютого 1955(1955-02-16) (66 років)
Москва, СРСР
Країна  СРСР
 Росія
Діяльність фізик
Галузь квантова теорія поля, фізика елементарних частинок і космологія
Alma mater фізичний факультет МДУ (1978), Інститут ядерних досліджень РАН (1981) і Московський державний університет імені М. В. Ломоносова
Науковий ступінь доктор фізико-математичних наук (1989)
Вчене звання академік Російської академії наук і члени-кореспонденти РАНd
Науковий керівник Albert Tavkhelidzed і Nikolai Valeryevich Krasnikovd
Відомі учні Dmitry Gorbunovd і Sergey Troitskyd
Знання мов російська
Заклад фізичний факультет МДУ, Інститут ядерних досліджень РАН і Московський державний університет імені М. В. Ломоносова
Членство Російська академія наук, Академія наук СРСР, Американська академія мистецтв і наук і Commission on Pseudoscienced
Нагороди

Премія Юліуса Вессаd (2010)

J. Hans D. Jensen Awardd (2008)

Премія імені О. О. Фрідмана (1999)

Премія імені І. Я. Померанчукаd (2003)

Markov Prized (2005)

Член Американської академії мистецтв і наук

Біографія

В 1972 вступив на фізичний факультет Московського державного університету ім. М. В. Ломоносова, закінчив його в 1978[1]. Після завершення навчання в університеті вступив до аспірантури Інституту ядерних досліджень АН СРСР. В 1981 під керівництвом М. В. Краснікова і А. Н. Тавхелідзе захистив кандидатську дисертацію «Структура вакууму в калібрувальних моделях квантової теорії поля». Доктор фізико-математичних наук (1989).

Заступник директора Інституту ядерних досліджень РАН з наукової роботи (1987—1994). В 1997 обраний дійсним членом РАН (член-кореспондент АН СРСР з 1990).

Головний науковий співробітник Інституту ядерних досліджень РАН, завідувач кафедрою фізики частинок і космології фізичного факультету МГУ, перший заступник головного редактора журналу «Успіхи фізичних наук».

Громадянська позиція

Член «Клубу 1 липня», створеного в знак протесту проти планів уряду щодо реформи Російської академії наук (РАН), що виявилися у проекті Федерального закону «Про Російської академії наук, реорганізації державних академій наук та внесення змін в окремі законодавчі акти Російської Федерації» 305828-6.

В березні 2014 року підписав листа проти розпалювання міжнаціональної ворожнечі на російському телебаченні та на підтримку України.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.