Рубльовка (Москва)

Рубльо́вка (рос. Рублёвка) — неофіційна назва місцевості на захід від Москви вздовж Рубльово-Успенського шосе, Подушкінского, 1-го і 2-го Успенських шосе, що включає частину території Одинцовського району Московської області, забудованої дачами колишньої радянської еліти, фешенебельними котеджними селищами і резиденціями вищих посадових осіб держави.

Котеджі біля с. Усово, Рубльовка

На Рубльовці найдорожча земля в Московській області та Росії, один з житлових будинків, розташованих там, за версією журналу Forbes, входить до п'ятірки найдорожчих світу.

Адміністративно-територіальної одиниці «Рубльовка» не існує, проте термін, що відноситься до даної місцевості широко застосовується в побуті, в ЗМІ, в кінематографі, в художній літературі та працівниками агентств нерухомості. При цьому до «Рубльовки» з початку XXI століття все частіше приписують населені пункти, які раніше з нею ніколи не асоціювалися: на «карті Рубльовки», розміщеної на інформаційному порталі «Рубльовка. Name» її кордони простираються далеко за межі Рубльово-Успенського і Одинцовського району, де вказуються нові котеджні селища, побудовані поблизу ЦКАД і Звенигорода, у сусідньому Красногорському районі, на Ільїнському, а також Можайському шосе.

Історія

Нинішнім Рубльово-Успенським шосе їздив на соколине полювання цар Іван IV Грозний. Дорога вважалася «царською», нею здійснювали піше паломництво до Саввіно-Сторожевського монастиря у Звенигород перші царі династії Романових Михайло Федорович та Олексій Михайлович, а потім Петро I і Катерина II. Наприкінці XVIII століття вздовж дороги стали відбудовуватися маєтки — тут оселилися 16 князівських і 4 графських родів, зокрема Юсупови, Шувалови і Голіцини.

На початку XX століття цей район Підмосков'я не вважався найпопулярнішим і найпрестижнішим для дачного відпочинку, заміські садиби багатих москвичів будувалися у населених пунктах на північно-східний (Сокольники, Перловка) і, особливо, східному напрямку ближнього Підмосков'я, наприклад у Малахівці або Кратово, що славляться піщаними ґрунтами та сосновими лісами.

У 1918 році на Рубльово-Успенському шосе з'являється дача Йосипа Сталіна. На спецоб'єкті «Зубалово-4» поблизу села Усово він прожив до 1932 року. По сусідству поселилися його сподвижники Анастас Мікоян, Фелікс Дзержинський, Климент Ворошилов.

У 1930-і роки тут були побудовані державні дачі вищих чиновників, а також представників радянської наукової та культурної еліти; пансіонати для їхнього відпочинку та санаторії для лікування (наприклад, «Барвиха», «Горки-10»). У Жуковці оселилися вищі керівники НКВС зокрема, міністр Микола Єжов.

У повоєнний час район був місцем проживання західних дипломатів, можливо, завдяки відсутності великих промислових підприємств з їхніми шкідливими виробництвами, характерних для інших районів ближнього Підмосков'я, і своєму символічному західному розташуванню. До кінця 50-х років ХХ століття в'їзд на Рубльово-Успенське шосе був закритий для допитливих — рух перегороджував шлагбаум.

У пострадянський час земля на околицях Рубльово-Успенського шосе, що примикає до екологічно привабливих і лісистих берегів Москви-ріки, була швидко приватизована зірками шоу-бізнесу, політиками, чиновниками, індустріальними магнатами і т. д. У 90-ті роки приватний будинок або дача на Рубльовці став статусним атрибутом, що відрізняє нову буржуазну еліту Росії.

У замку «Майєндорф», (який ЗМІ іноді називають «Майндорф») поблизу села Подушкіно з 2008 р. проводяться міжнародні зустрічі глав держав та деякі інші протокольні заходи за участю Президента Росії. З листопада 2008 офіційний сайт Президента Росії вживає щодо цього об'єкта назву держрезиденція «Барвиха».

Відомі жителі

Одним із жителів Рубльовки є Дмитро Медведєв — голова уряду Росії

На Рубльовці жили, живуть і працюють:

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.