Рудольф Брандт

Рудольф «Руді» Еміль Герман Брандт (нім. Rudolf «Rudi» Emil Hermann Brandt; нар. 2 червня 1909, Франкфурт-на-Одері пом. 2 червня 1948, Ландсберг-ам-Лех) німецький військовий діяч періоду Третього рейху, особистий референт Генріха Гіммлера, заступник президента інституту Аненербе, начальник канцелярії Міністерства внутрішніх справ Німеччини, штандартенфюрер СС.

Рудольф Брандт
нім. Rudolf Emil Hermann Brandt
Народився 2 червня 1909(1909-06-02)[1][2]
Франкфурт-на-Одері, Німецька імперія[1]
Помер 2 червня 1948(1948-06-02)[1][2] (39 років)
Landsberg Prisond, Ландсберг-ам-Лех, Німеччина
·повішення
Країна  Німеччина
Діяльність правник, адвокат
Alma mater Єнський університет і Гумбольдтський університет Берліна
Знання мов німецька
Заклад Імперське міністерство внутрішніх справ і Personal Staff Reichsführer-SSd
Членство Аненербе
Військове звання Штандартенфюрер
Партія Націонал-соціалістична робітнича партія Німеччини
Нагороди
Хрест Воєнних заслуг I класу з мечами
Хрест Воєнних заслуг II класу з мечами
Кільце «Мертва голова»

Життєпис

За освітою — юрист, освіту здобував в університетах Берліна і Єни; доктор права. У 1932 році вступив в НСДАП з метою отримання можливості кар'єрного росту і поступив на службу в штаб рейхсфюрера. З 1938 року в Особистому штабі рейхсфюрера СС займав посаду особистого секретаря-референта Гіммлера. Виступав також як консультант з юридичних питань; висококваліфікований стенографіст. Як секретар Гіммлера вів переписку з багатьма лікарями, які проводили експерименти над людьми в концтаборах (зокрема, Хіртом, Рашером, Клауберга), також завідував складанням всілякої документації (в тому числі наказів про знищення людей або початку тих чи інших дослідів). За спогадами багатьох підлеглих Гіммлера, які працювали разом з Брандтом, останній користувався величезною довірою з боку рейхсфюрера і був украй старанним.

По ряду відомостей, Брандт полягав у дружніх відносинах з Феліксом Керстеном і надавав йому в міру можливості всіляку допомогу. Згадується також той факт, що Брандт одного разу врятував йому життя, попередивши про можливий замах (спланованому шефом РСХА Кальтенбруннером). Також в деяких джерелах згадується про те, що Брандт допомагав Керстену підробляти документи на звільнення людей з концтаборів: він спеціально виконував набір тексту з тим розрахунком, щоб після підписання документа рейхсфюрером до імені підлягає до звільнення людини можна було б приписати ще кілька імен. Керстен в своїх мемуарах зазначав факт, що, незважаючи на сумлінне виконання Рудольфом доручаються йому завдань, більшості ідей рейхсфюрера він не поділяв і ставився до них з несхваленням, вважаючи жорстокими і негуманними.

З 30 березня по 11 травня 1941 року воював у складі артилерійського батальйону в боях проти Греції. У 1944-му році отримав звання штандартенфюрера. В кінці війни в якості супроводжуючого відправився з Гіммлером на зустріч з генералом Монтгомері і був заарештований в Бреммервёрде. Деякий час перебував, разом з іншими супутниками Гіммлера, в таборі для цивільних осіб під Люнебургом. 9 грудня 1946 постав на Нюрнберзькому процесі над лікарями. 20 серпня 1947 засуджений до смертної кари. Його товариш Фелікс Керстен намагався врятувати його, проте, не дивлячись на зусилля Керстена, Рудольф Брандт був повішений 2 червня 1948.

Нагороди[3]

Примітки

Джерела

  • The Labyrinth, Memoirs of Walter Schellenberg, Harper and Brothers, 1956.
  • Ernst Klee, Das Personenlexikon zum Dritten Reich. Wer war was vor und nach 1945, Frankfurt am Main 2005, S. 71.
  • Longerich, Peter. Heinrich Himmler: A Life. — Oxford; New York : Oxford University Press, 2012. ISBN 978-0-19-959232-6.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.