Рятування дітей у печері в Таїланді

Рятування дітей у печері в Таїланді — операція з порятунку дітей та їх тренера з молодіжної футбольної команди із затопленої дощами печери Тхамлуангнангнон у Таїланді неподалік міста Чіанграй у липні 2018 року. Порятунок було завершено 10 липня. Всіх було врятовано.

Рятувальники і обладнання біля головного входу у печеру
Поліція досліджує схил над печерою
Відкачування води з печери
Зовнішні зображення
Детальна мапа печери Tham Luang, надана BBC News

Перебіг подій

Пошук

23 червня 2018 року на півночі Таїланду зникла група з 12 футболістів місцевої юнацької команди віком від 12 до 16 років разом із їх 25-річним тренером[1]. Деякі речі членів команди було знайдено біля входу в печеру Тхамлуангнангнон, яка має довжину понад 10 кілометрів. Це дозволило припустити, що група перебуває у печері. Спробам пошуку завадила вода, яка затопила окремі галереї печери, перекривши доступ углиб. В умовах інтенсивного висвітлення подій у ЗМІ операція з пошуку і порятунку дітей набула державної та міжнародної підтримки. До операції долучились дайвери, зокрема з Великої Британії та України[2].

Як виявилось згодом, команда заблукала у печері у той час, як почалася злива, яка затопила дорогу до виходу.

2-5 липня

2 липня 2018 року, через дев'ять діб після зникнення, британські водолази подолали вузькі проходи та мулові води й виявили 13 зниклих людей живими приблизно за 4 кілометри від входу в печеру, на піднесеному камені. Згодом дітям доставили медикаменти, харчі, ліхтарі та ковдри. Шлях туди й назад потребував близько 11 годин[3]. Найскладніше місце маршруту — приблизно на середині шляху, прохід там такий вузький, що дайверам доводиться знімати з себе балони, аби протиснутися[4].

Для порятунку дітей одночасно здійснювалися спроби відкачування води та пробиття тунелю, але, загалом, вони були малоефективними.

Міністр внутрішніх справ країни наголосив на необхідності термінової евакуації, зважаючи, що найближчими днями прогнозувалися нові дощі та наближався сезон мусонів[3].

Потерпілим треба було або навчитися пірнати з аквалангами, або зачекати кілька місяців до завершення сезону мусонів, щоб повінь відступила.

Станом на 5-те липня вдалося відкачати близько 40% води. Проте відкачування уповільнювалося водою, яка прибувала[5].

6 липня

На 6 липня в рятувальній операції брало участь близько тисячі людей. Допомогу запропонував Ілон Маск, який планував відрядити інженерів SpaceX до місця трагедії[6].

У галереї, де перебували постраждалі, бракувало кисню, це намагалися компенсувати доставкою балонів із киснем. На шляху до виходу від нестачі повітря загинув один з тайських військових водолазів, який долучився до операції як волонтер[7].

8 липня

8 липня о 10-й годині за місцевим часом було розпочато операцію з виведення постраждалих із печери за допомогою аквалангів. Із зони проведення операції було наказано відвести ЗМІ, родичів постраждалих і весь неосновний персонал. 13 водолазів з числа військових та волонтерів, по одному на кожного постраждалого, попрямували в печеру[8]. Термін проведення операції вважався оптимальним з погляду погодних умов і стану постраждалих.

О 19:00 було повідомлено, що врятовано 2-х хлопців. Їх доставили до шпиталю Chiangrai Prachanukroh Hospital[9][10][11]. Незабаром повідомили про врятування ще 2 хлопців, їм також надали медичну допомогу[9].

10 липня

10 липня операція з порятунку дітей та їх тренера була успішно завершена. Над порятунком дітей працювала команда з 90 професійних дайверів — 40 тайських і 50 закордонних[12].

Примітки

  1. Thailand cave rescue: Boys found alive after nine days (англ.)
  2. Порятунок дітей у затопленій печері в Таїланді: в операції брав участь дайвер з України
  3. Діти в печері: рятувальники борються з погодою
  4. У Таїланді відновили операцію з порятунку дітей
  5. Військові відкачали 40% води з печер, де застрягли тайські діти
  6. Ілон Маск відправляє інженерів SpaceX до Таїланду для порятунку дітей у печері, Громадське, 6 липня 2018
  7. Порятунок дітей в печері в Таїланді: загинув військовий водолаз
  8. У Таїланді евакуюють дітей із затопленої печери: діють дайвери та “морські котики”
  9. (now), Mattha Busby; (earlier), Kate Lyons; Safi, Michael (8 липня 2018). Thailand cave rescue: first two boys brought out, local official tells Reuters – live. The Guardian (en-GB). ISSN 0261-3077. Архів оригіналу за 8 July 2018. Процитовано 8 липня 2018.
  10. First boys 'rescued from Thailand cave'. BBC News (en-GB). Архів оригіналу за 8 July 2018. Процитовано 8 липня 2018.
  11. Doubek, James (8 липня 2018). Report: 2 Of 12 Boys Rescued From Cave In Thailand. NPR News. Архів оригіналу за 8 July 2018. Процитовано 8 липня 2018.
  12. З печери в Таїланді врятували всіх дітей
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.