СГС

СГС (сантиметр-грам-секунда) — одна з систем одиниць вимірювання.

У СГС основною одиницею для вимірювання довжини прийнято сантиметр, маси грам, часу секунду.

Система СГС широко використовується в фізиці й основна маса фізичної літератури, включно з класичними роботами, написана на її основі.

Існує кілька похідних від СГС систем, у яких різним чином записуються базові рівняння електродинаміки. Серед них

Гаусова система найприродніша з усіх систем. Її переваги полягають у тому, що у вакуумі вектори електричної та магнітної індукції збігаються із векторами напруженості електричного й магнітного поля. Крім того напруженості електричного й магнітного полів мають однакову розмірність, що природно з огляду на те, що вони складають єдине електромагнітне поле. Фізичні формули, записані в гаусовій системі мають найприродніший вигляд.
Проте, незважаючи на фізичну доцільність і логічність чи на те, що більшість класичних книг в області фізики й наукових праць у журналах написані з використанням саме цієї системи, гаусова система не стала основною міжнародною системою одиниць, оскільки її одиниці сили струму, напруги й опору не здобули широкого визнання й ввійшли в конфлікт із одиницями, які використовувалися на практиці.
  • СГСЕ — абсолютна електростатична система одиниць.
  • СГСМ — абсолютна електромагнітна система одиниць.

Одиниці

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.