Самарський острів

Самарський острів - острів на півночі Дніпра обмежений на заході протокою Кримка а на сході Дніпровським водосховищем (колишнім озером Леніна), що затопило вплив Кільчені у Самару від підняття рівня води греблею ДніпроГЕСа.

Генеральний план Катеринослава-Кільченського. Так острів виглядав до побудови греблі Дніпрогеса.

Довжина з півдня на північ - 5 км. Ширина зі сходу на захід - майже 2 км.

На півночі острову був закладений перший Катеринослав, так званий Кільченський. Коли спроба не вдалася й місто перенесли на високий пагорб на правому березі Дніпра, то залишки колишнього міста віддали під німецьку колонію Йозефсталь (Йосипівка). З переселенням німців у Північну Америку у 1920-ті роки й підняття вод у 1930-ті роки село Йосипівка стало непридатним для помешкання. Мешканці оселилися на правому, західному березі Кримки, що названо Самарівкою.

Північна частина острову віддана під дачні кооперативи. Він є резевною рекреаційною зоною за генеральним планом забудови міста.

Перед підняттям вод на острові проводилися археологічні розкопки. Тут був виявлений один з найдавніх степових ливарних комплексів, що належить квітянській культурі мідної доби.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.