Санжійський маяк

Санжійський маяк (іноді називають Маяк, що тікає) маяк на березі Чорного моря в Одеській області України. У цьому районі Чорного моря зустрічаються дві підводні морські течії, що йдуть з Босфору і Керченської протоки. Це явище є великою небезпекою для суден. У 1792—1793 роках було вирішено встановити в цьому місці сторожову вежу, в якій розташовувався гарнізон[1]. Для попередження кораблів про небезпеку на вежі спочатку вивішували морські прапори. У 1921 році було побудовано капітальну будівлю маяка. Сучасну будівлю маяка було споруджено в 1956 році[2]. Але, оскільки в результаті зсувів берега море підходило до башти маяка на 1 м в рік, в 2010 році його перенесли на 80 м далі від берега.

Санжійський маяк
Санжійський маяк
Санжійський маяк
Розташування  Україна
Одеська область
Збудований 1956
Висота 28 м
Над рівнем моря 41 м
Дальність видимості 50 004 м
 Санжійський маяк у Вікісховищі

А найперший маяк в цьому регіоні — легендарна «Вежа Неоптолема», названа на честь понтійського полководця. За даними античних географів, вежа стояла в гирлі Тираса. Письмові джерела в останній раз згадують цю вежу на початку нашої ери, потім про вежу більше ніхто не чув. Швидше за все, вона була зруйнована і зараз знаходиться на шельфі Чорного моря.

Зараз висота башти від основи складає 28 м, висота вогню від рівня моря — 41 м, а видно вогонь з маяка на 17 миль.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.