Сатир Дріада

Сатир Дріада (Minois dryas) — вид денних метеликів родини сонцевиків (Nymphalidae).

?
Сатир Дріада

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Сонцевики (Nymphalidae)
Рід: Minois
Вид: Сатир Дріада
Minois dryas
Scopoli, 1763
Посилання
Вікісховище: Minois dryas
Віківиди: Minois dryas
NCBI: 270472

Поширення

Вид поширений у Південній, Центральній та Східній Європі і помірній Азії від Іспанії до Японії. В Україні трапляється у лісовій та лісостеповій зонах.[1]

Опис

Довжина переднього крила 22-34 мм, розмах крил 45-63 мм. Крила самців темно-бурого забарвлення. На передньому крилі виділяються два чорних вічка з блакитними зіницями, на задньому крилі помітна темна перев'язь. Самиця забарвлена ​​трохи світліше самця. Крила самиці коричневі; вічкасті плями на передньому крилі значно більші, між ними є одна-дві дрібних білих плямочки з темним обідком. Нижня сторона крил самиці — бура, вкрита дрібними плямами. Візерунок повторює верхню сторону крил. Темна перев'язь виражена чіткіше, ніж у самця. Заднє крило приблизно навпіл розділяється нечіткою хвилястою лінією. Внутрішня частина крила дещо темніша зовнішньої.

Спосіб життя

Метелики літають у липні-серпні. Трапляються на вологих луках, торфовищах, полянах та узліссях. Гусениці живляться різними видами злакових. Серед кормових рослин стоколос, куничник, осока, костриця, тонконіг, грястиця, овес, рис, райграс, молінія. Зимує гусениця другого віку. Заляльковується у червні у ґрунті.

Примітки

  1. Fauna europaea. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 2 серпня 2019.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.