Свецький замок (Нижньосілезьке воєводство)

Свецький замокзамок, розташований на базальтовому пагорбі над селом Свеце у гміні Лешна Любанського повіту Нижньосілезького воєводства у Польщі.

Свецький замок
Свецький замок

50°59′49″ пн. ш. 15°17′06″ сх. д.
Тип замок
Статус спадщини культурна спадщина Польщіd
Країна  Польща
Розташування c. Свеце, Гміна Лешна, Любанський повіт, Нижньосілезьке воєводство
Ідентифікатори й посилання
Свецький замок (Нижньосілезьке воєводство) (Польща)

 Свецький замок у Вікісховищі

Історія

Замок, ймовірно, було побудовано у XIV столітті за наказом свидницько-яворського князя Бернарда[1] для захисту шляху, що пролягав від Лужиці до Любані та Єленьої Ґури. Він був одним із укріплень у так званому районі Квіси. Вперше був згаданий у 1329 році як castrum Sweta. Після включення Верхньої Лужиці до чеської корони замок втратив своє військове значення.

Після пожежі 1527 році замок було відновлено у стилі ренесансу. Вкотре замок було перебудовано після пожежі у першій половині XVIII століття, коли у східній частині було збудовано бароковий палац[2]. У 1827 році він знову згорів і з того часу залишався зруйнованим, хоча в XX столітті його ще частково використовували, коли тут було обладнано корчму[1]. Після Другої світової війни у східній частині замку було облаштовано соціальне житло, однак з 1960 року його було закинуто.

Архітектура

Замок має неправильну овальну форму, довжиною близько 27 м і шириною 11 м. До складу замку входили: вежа (збереглася до нашого часу), житловий будинок у північно-західній частині, каплиця та подвір'я у східній частині. Замок було укріплено по периметру оборонним муром, з брамою із західного боку та ровом, а з півдня — прилеглим до нього передзамчем. У XVIII столітті, після чергової пожежі, зі східної сторони було побудовано бароковий палац[1].

Світлини

Примітки

  1. Świecie. В: Leszek Kajzer, Stanisław Kołodziejski, Jan Salm: Leksykon zamków w Polsce. Warszawa: Arkady, 2001, с. 494.
  2. *** RUINA ZAMKU KSIĄŻĘCEGO W ŚWIECIU ***. www.zamkipolskie.com. Процитовано 31 травня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.