Свобода слова в Росії

Свобода слова в Росії — конституційне право громадян Росії вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію будь-яким законним способом та фактичний стан щодо можливостей користуватися цим правом. Свобода слова в Росії гарантується Конституцією Росії, але окремі підзаконні акти та заходи російських силових структур призводять до істотного скорочення гарантованих прав та можливостей.

За даними на липень 2010 року у Росії було зареєстровано понад 93 тисяч ЗМІ, з них 90 відсотків — це недержавні ЗМІ, а решта 10% (більше 9 тисяч) — державні[1]. При цьому більшість недержавних ЗМІ перебувають під жорстким контролем владних структур, а окремі з них є недержавними лише номінально, оскільки непрямо фінансуються державою.

У 2000 році, згідно з опитуваннями, 78% росіян вважали, що свобода слова є, з них 22% вважали, що свобода слова надмірна, 25% заявляли, що свобода слова — нормальна, 31% — що обмежена. 12% — що свобода слова відсутня, ще 10% не змогли відповісти.

За даними Левада-Центру частка росіян, які вважають, що «влада Росії веде наступ на свободу слова і обмежує незалежні засоби масової інформації», становила у 2000 році 30%, в 2005 ця частка знизилася до 27%[2], а в 2007 році — до 26%.

Практика обмеження свободи слова

Свобода слова та російська агресія

[3]

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.