Себастіан Брант

Себастіан Брант (Sebastian Brant ; 1457 (або 1458), Страсбург 10 травня 1521, Страсбург) — німецький письменник-гуманіст. Автор публіцистичних і поетичних творів, найвідомішим з яких є віршована сатирична поема «Корабель дурнів» (нім. Das Narrenschiff, 1494). У ній автор виступає на захист народу, викриває зрадництво й самоуправство князів, лицарський розбій, розпусту духівництва, владу «пана Пфеніґа».

Margarita Decretalium, 1496
Себастіан Брант
Худ. Альбрехт Дюрер. «Портрет С. Бранта», бл. 1520 р.
Народився 1458[1][2][…]
Страсбур
Помер 10 травня 1521(1521-05-10)[3][1][…]
Страсбур
Громадянство німець
Діяльність юрист, письменник-гуманіст, поет
Alma mater Базельський університет
Мова творів латина[3] і Середньоверхньонімецька[3]
Жанр сатира, вірші, поема
Magnum opus поема «Корабель дурнів»
Конфесія Католицька церква
У шлюбі з Elisabeth Bürgisd
Діти Onophrius Brantd
Премії титул пфальцграфа та посада радника від імператора Максиміліана

 Себастіан Брант у Вікісховищі
 Висловлювання у Вікіцитатах
 Роботи у  Вікіджерелах

Біографія

Вивчав юриспруденцію і класичну літературу в Базелі, у 1484 році отримав право викладання, а в 1489 році — звання доктора обох прав (світського і церковного). Імператор Максиміліан дарував йому титул пфальцграфа і звання радника. У 1513 році Брант переміг у диспуті з францисканським монахом Віґандом Віртом про догмат безсім'яного зачаття.

Корабель дурнів

Основна стаття: Корабель дурнів (поема)

Своєю популярністю Брант зобов'язаний не численним латинським віршам, а великій сатиричій поемі «Корабель дурнів», в якій дуже зло і влучно висміює пороки і дурість своїх сучасників. У передмові до книги автор визначив своє завдання — підтримувати мудрість і доброчесність, викорінювати глупоту й забобони в ім'я виправлення людського роду. Тут же він з'ясовує і свій творчий задум. Стривожений тим, що світ занурений в темряву і заполонений дурнями, автор вирішив усіх їх посадити на кораблі й відправити в країну глупоти — Наррагонію. Книга Бранта пройнята бажанням змінити життя німецького суспільства, зробити його гідним людини, сповнена передчуття грізних подій. «Безугавний ураган жене у море rope-флот», бурхливі хвилі то підіймають кораблі до високих хмар, то кидають їх у морські глибини.

Ця книга довгий час користувалася величезною популярністю серед народу завдяки здоровому глузду, прямоті і дотепності, а також знанню Біблії (в тому числі Притч), життя і людей, якими вона пройнята. Поема багато разів видавалася і перероблялася і була переведена не тільки на латинську, але і на більшість європейських мов.

Примітки

Джерела

Посилання

  • Брант Себастьян // Зарубіжні письменники. Енциклопедичний довідник : у 2 т. / за ред. Н. Михальської та Б. Щавурського. — Тернопіль : Навчальна книга — Богдан, 2005. А  К. — С. 172. — ISBN 966-692-578-8.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.