Сексмісія

Сексмісія, також цензурний варіант Нові амазонки (оригінальна назва пол. Seksmisja) культовий польський фантастичний комедійний фільм 1984 р. режисера Юліуша Махульського з Єжи Штуром і Ольгердом Лукашевичем в головних ролях.

Сексмісія / Нові амазонки
пол. Seksmisja
Жанр комедія
Режисер Юліуш Махульський
Продюсер Махульський Юліуш
Сценарист Юліуш Махульський
Йоланта Гартвіґ
У головних
ролях
Єжи Штур
Ольгерд Лукашевич
Божена Стрийкувна
Богуслава Павелець
Оператор Єжи Лукашевич
Композитор Хенрік Кузьняк
Художник Janusz Sosnowskid
Кінокомпанія Кіностудія Kadr
Дистриб'ютор Kadr
Тривалість 120 хв.
Мова польська
Країна  Польща
Рік 1984
IMDb ID 0088083
 Сексмісія у Вікісховищі

Сюжет

Дія фільму починається у 1991 році. Двоє молодих чоловіків років 30-ти — ловелас і пройдисвіт Макс (Єжи Штур) і інтелігентний вчений-біолог Альберт (Ольгерд Лукашевич) погоджуються стати учасниками наукового експерименту — вони мають бути заморожені, щоб прокинутися через три роки. Однак за час, проведений ними в спеціальних капсулах, на Землі багато що змінилося, і тому Альберта з Максом розморозили не через три роки, а через півстоліття з лишком 8 березня 2044-го — коли «вимерли» усі чоловіки, і інших «самців», окрім парочки розморожених, більше ніде не залишилося.

Від лікаря Ламії Рено (Божена Стрийкувна), яка доглядає за ними, Макс і Альберт дізнаються, що під час їх сну на Землі вибухнула ядерна війна. Одним з її наслідків стало руйнування чоловічих генів, і, отже, вони — єдині чоловіки на планеті. «Амазонки 21-го століття» живуть в глибокому підземеллі, благополучно вирішивши проблему розмноження без запліднення, і не потребують присутності особин чоловічої статі. В новому світі чоловікам не місце — жінки намагаються зробити їм операцію зі зміни статі, але вони не тільки не погоджуються з цим, а і з ризиком для власного життя розпочинають «сексмісію»… І це їм вдається. Як бонус виявляється, що на поверхні Землі все чудово і теж можна жити.

У ролях

  • Ольгерд Лукашевич Альберт Старський
  • Єжи Штур Максиміліян (Макс Парадіс)
  • Божена Стрийкувна доктор Ламія Рено, «Архео»
  • Богуслава Павелець доктор Емма Дакс, «Генетикс»
  • Веслав Міхніковський Її Величність
  • Беата Тишкевич, Ханна Станкувна, Ришарда Ханін та ін.

Фільм у радянському прокаті

Оригінальна назва фільму «Сексмісія» була неприйнятною в СРСР, де «сексу нема». Тому в радянському кінопрокаті фільм йшов у цензурованому варіанті під скромною назвою «Нові амазонки». Режисер фільму згадував пізніше[1]

«Нові амазонки» — дуже смішна назва. Цей фільм ще до того ж скоротили на сорок хвилин. Вирізали весь секс, залишили одну місію. Я як раз наприкінці вісімдесятих їздив до СРСР готуватися до зйомок «Дежа-вю», і вмовив показати мені те, що вони зробили з моєї «Сексмісії». Мені влаштували перегляд в кінотеатрі «Варшава». Я був вражений початковими титрами фільму: не полінувалися ж зробити польський напис «Nowe Amazonki». Чистий Орвел. Узагалі радянські цензори були великими майстрами…

Оригінальний текст (рос.)
«Новые амазонки» — очень смешное название. Этот фильм еще к тому же сократили на сорок минут. Вырезали весь секс, оставили одну миссию. Я как раз в конце восьмидесятых ездил в СССР, чтобы готовиться к съемкам «Дежа вю», и уговорил показать мне то, что они сделали из моей «Сексмиссии». Мне устроили просмотр в кинотеатре «Варшава». Я был поражен начальными титрами фильма: не поленились же сделать польскую надпись «Nowe Amazonki». Чистый Оруэлл. Вообще советские цензоры были большими мастерами…

У Радянському Союзі фільм транслювався з двоголосим закадровим перекладом кіностудії «Ленфільм». Текст читали Юрій Демич і Галина Чигинська.

Критика

Рейтинг на сайті IMDb — 7,8/10 на основі 7 485 голосів, Rotten Tomatoes — 91 % (оцінка аудиторії).

Фільм має дві нагороди та дві номінації.

Загалом фільм отримав велику популярність у Польщі. У 2005 р. за допомогою спільного опитування читачів трьох кіножурналів було проголошено, що «Секс-місія» — найкращий польський фільм за останні 30 років.[2] При цьому точка зору професійних критиків була більш зважена.[2]

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.