Серангун (річка)

Серангун
Закат і молодий місяць над річкою Серангун біля гирла в районі Панггол (2008, до побудови дамби)
1°24′ пн. ш. 103°55′ сх. д.
Витік
Гирло Джохорська протока
• координати 1°24′03″ пн. ш. 103°55′49″ сх. д.
Країни: Сінгапур
Довжина 8 км
Ідентифікатори і посилання
 Медіафайли у Вікісховищі

Серангун (малай. Sungei Serangoon; кит. 实龙岗河) — річка в Північно-Східному регіоні Сингапуру. 8-кілометрова річка починається каналом біля Тампінс Роуд, слідує через Хуганг, де біля Сенгкангу до неї приєднується притока Санг Пінанг. Далі річка тече в напрямку Лоронга-Халусу, де до неї приєднується Санг Блукар і після чого потік впадає в гавань Серангун.

Екологія

Незважаючи на те, що деякі частини річки біля Хуганга і Лоронга-Халусу були виведені в канали, дика природа річки залишається відносно незмінною. Такі птахи як чаплі, крячки, зимородки все ще мешкають в її акваторії. Область близько Лоронга-Халусу вважається одним з найкращих місць для спостереження за птахами в Сінгапурі.

Подальший розвиток

Річка Серангун з кварталом Рівервейл і його західним водосховищем на задньому плані.

У грудні 2009 року завершено спорудження дамби в гирлі річки Серангуну, що перетворила більшу частину потоку на Водосховище Серангун (англ. Serangoon Reservoir), яке стало 17-м прісноводним водосховищем Сінгапуру.[1][2] Надалі побудовано канал довжиною 4,2 кілометри, який зв'язав Водосховище Серангун Водосховищем Панггол.[3]

Наукові дослідження показали, що побудова дамби призвела до втрат іхтіофауни: зі 129 видів риб, що мешкали в естуаріях Серангуну та Пангголу через півтора року після побудови дамби залишилося 32 види та вселилося додатково ще 7 видів. Це пов'язано з перетворенням естуарію з солонувато-водного на прісноводний.[1]

Примітки

  1. Ng, P.X.; Tan, H.H. (2013). Fish diversity before and after construction of the Punggol and Serangoon reservoirs, Singapore. Nature in Singapore (6): 19–24.[недоступне посилання з червня 2019](англ.)
  2. «The 1st National Tap» Public Utilities Board (англ.).
  3. Punggol. Housing and Development Board. Singapore goverment(англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.