Серенгеті

Серенгеті (англ. Serengeti) — географічний регіон і савана екосистема, розташовані від північного заходу Танзанії до південного заходу Кенії між широтами 1° і 3°C південної широти та між 34° і 36° східної довготи. Регіон займає площу близько 30 тис. км²[1]. Назва «Серенгеті» (Serengeti) походить з мови масаїв (маа), зокрема від слова serengit, що означає «безкраї рівнини»[2] [3].

Зебри і антилопи гну під час міграції

Регіон характеризується різноманітною фауною, й особливо відомий масовою сезонною міграцією тварин, що відбувається раз на півроку і приваблює в регіон численних туристів[4]. У регіоні існує кілька національних парків і заказників диких тварин.

Тут мешкає 70 видів великих ссавців і близько 500 видів птахів. Таке значне біорізноманіття є результатом наявності багатьох типів навколишнього середовища в регіоні (просторової гетерогенності), від прирічкових лісів до боліт, пагорбів, луків і саван[1]. Тут звичайні такі тварини як антилопа гну, газель, зебра й африканський буйвіл.

Національний парк

Регіон Серенгеті охоплює Національний парк Серенгеті, який з своїма 14.763 квадратними кілометрами площі належить до найбільших і, безумовно, найбільш відомих національних парків світу. З 1981 року він є частиною Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з біорезерватом розміром 23051 км². Національний парк Серенгеті був заснований безпосередньо завдяки багаторічним зусиллям всесвітньо відомого зоолога та фахівця в галузі поведінки тварин, автора чисельних книг, популяризатора природи та лауреата кінопремії «Оскар» Бернгарда Гржімека (1909—1987).

Посилання

  1. The Serengeti Ecosystem(англ.)
  2. Northern Tanzania with Kilimanjaro and Zanzibar by Phillip Briggs 2006 page 198 ISBN −10: 1 84162 146 3
  3. Maa (Maasai) Dictionary
  4. Partridge, Frank (2006-05-20). The fast show. The Independent (London). Процитовано 14 березня 2007.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.