Сері мука

Сері мука (малай. Seri Muka, або Kuih Seri Muka, Sri Muka, Kuih Putri Salat) — традиційний малайзійський солодкий десерт. Здебільшого ці двошарові солодощі покриті соком пандану, який надає їм зеленого кольору. Також ці ласощі готують у провінції Східний Калімантан (Індонезія) та у Сінгапурі, де вони називаються Куїх путрі салат (Kuih Putri Salat).

Сері мука
Сері мука
Тип тістечко
Походження
Час приготування 60 хвилин
Необхідні компоненти клейкий рис, цукор, кокосове молоко, листя пандану
Схожі страви желе, мармелад, куе лапіс, кханом чан

Основні інгредієнти

Традиційні малайзійські ласощі під назвою сері мука готують переважно з клейкого рису, кокосового молока, цукру та листя пандану[1]. Кокосове молоко — це головний інгредієнт, який необхідний для приготування такого десерту. Бо саме він надає йому кремового смаку.

Опис приготування

Сері мука — двошаровий десерт, нижній білий шар якого готується з клейкого рису, а верхній зелений шар — з соку пандану.


Інгредієнти[1]

Для нижнього шару:

  • 300 гр клейкого рису (замочувати рис у воді 30 хв)
  • 200 мл кокосового молока (розбавити водою)
  • 1 ч. ложка солі
  • 2 скручених листка пандану (необов'язково)

Для верхнього шару:

  • 2 яєчні жовтки
  • 200 мл кокосового молока
  • 170 гр цукру
  • 100 мл соку з панданового листя, для якого потрібно мати приблизно 8-10 листків пандану


  1. Для нижнього шару потрібно змішати необхідні інгредієнти. Потім залишити всю консистенцію готуватись на пару на 20 хвилин[1].
  2. У цей час готується верхній шар. Для цього змішуються всі складники. Все це заливається водою та вариться до кипіння[1].
  3. Через 20 хв виймається рис, перемішується та вирівнюється ложкою або ж руками. Потім заливається зверху яєчною сумішшю[1].
  4. Залишають готуватись все на пару 30 хвилин. Потім десерт охолоджують, а після — нарізують на прямокутні шматочки[1].

Цікаві факти

  • В 2009 році Малайзійський департамент національної спадщини заніс рецепт сері мука в список 100 малайзійських рецептів страв та напоїв культурної спадщини[2].

Галерея

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.