Сильвестр II

Сильвестр II (лат. Silvester; *бл. 950, Овернь, Королівство Франція—†12 травня 1003, Рим, Папська держава) — сто сороковий папа Римський (2 квітня 999 12 травня 1003), визначний учений X століття. Впровадив у Європі знання арабів про арифметику, астрономію та астрологію. Перший папа — француз за походженням.

Сильвестр II
Папа Римський
2 квітня 999  12 травня 1003
Попередник: Григорій V
Наступник: Іоанн XVII
Народження: бл. 950, Овернь, Франція
Сен-Сімон, Королівство Франція
Смерть: 12 травня 1003[1][2]
Рим, Папська держава
Релігія: католицька церква[3]
Примітки сто сороковий папа Римський
У миру Герберт д'Орільяк
 Медіафайли у Вікісховищі

Біографія

Герберт народився близько 950 року в Оверні, Франція. Близько 963 року він вступив до монастиря святого Геральда д'Орільяка. У 967 році Борель II, граф Барселонський забрав Герберта з собою до Каталонії для навчання.

У 969 році Герберт разом з графом Борелем II прибули до Риму, де зустрілись з папою Іоанном XIII й імператором Оттоном I Великим. Герберт став учителем сина імператора — Оттона II. Згодом Герберт став викладати в кафедральній школі в Реймсі.

У 988 році Герберт був кандидатом на престол архієпископа Реймського, проте король Франції Гуго Капет вибрав Арнульфа, який пізніше був усунутий через участь у змові проти короля. У 991 році Герберт був обраний архієпископом Реймським, проте папа Іоанн XV змістив його.

Гереберт став учителем Оттона III, а папа Григорій V призначив його архієпископом Равеннським у 998 році. За сприяння імператора у 999 році Герберт був обраний папою.

У 1001 році населення Рима повстало проти імператора Оттона III та папи, змусивши їх утекти до Равенни. Пізніше Сильвестр II повернувся до Риму, проте невдовзі помер.

Досягнення

Герберт як науковець випередив свій час. Він першим у Європі послугувався арабськими цифрами, проте без нуля, сконструював гідравлічний орган. Герберт описав астролябію за 20 років до її винайдення.

Як папа вживав енергійних заходів проти практики симонії та конкубінату серед духовенства. Написав догматичний трактат De corpore et sanguine Domini.

Вислав корону Стефану I Угорському, який став першим християнським королем Угорщини.

Герберт у легендах

Папа Сильвестр II і диявол

Вважалось, що Герберт вивчав магію та астрологію у мусульманських містах Кордова і Севілья і, навіть, в університеті в Марокко.

Висловлювались припущення, що Герберт володів книгою заклинань, викраденою в одного арабського філософа. Інша легенда стверджує, що він став папою, перемігши диявола в грі в кості.

Примітки

  1. autori vari Enciclopedia dei Papi — 2000.
  2. Архів історії математики Мактьютор
  3. Catholic-Hierarchy.orgUSA: 1990.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.