Симиренко Федір Степанович

Федір Степанович Симиренко (*1780-ті[1], Платонів хутір — †1867) — один з перших в Україні підприємців-цукрозаводчиків.

Федір Степанович Симиренко
Народився 1787(1787)
Платонів хутір
Помер 4 листопада 1867(1867-11-04)
·Серцевий напад
Громадянство Російська імперія
Національність українець
Діяльність бізнесмен
Відомий завдяки цукрозаводчик
Рід Симиренки
Діти Симиренко Платон Федорович, Симиренко Василь Федорович, Симиренко Михайло Федорович

Біографія

Народився в кінці 18 століття на Платоновому хуторі поблизу міста Городища (тепер Черкаська область) в козацькій родині, але згодом потрапив до кріпацтва.

У 18201830-их роках Симиренко разом зі своїм тестем Михайлом Яхненком орендував млини, торгував хлібом, худобою й шкіряним крамом та викупився з кріпацтва.

У спілці з братами Яхненками (синами Михайла) Симиренко заснував фірму «Брати Яхненки і Симиренко», яка 1834 року спорудила перший в Україні і взагалі в Російській імперії механічний (паровий) пісково-рафінадний завод у селі Ташлику (тепер Черкаського району), у 1848 році — Городищенський пісково-рафінадний завод біля села Млієва, а в 1846 році машинобудівний завод у Млієві, який випускав головним чином обладнання й машини для цукроварень та на якому збудовано перші пароплави для Дніпра.

Родина

Федір Симиренко одружився з Анастасією Михайлівною Яхненко (дочкою Михайла Яхненка та сестрою Кіндрата, Терентія та Степана Яхненків), і вони мали 22 дитини, з яких лише 8 дожили до дорослого віку.

Найвідомішими з нащадків стали сини Платон та Василь. Також мав сина Михайла.

Джерела та література

Література

Посилання

Примітки

  1. за іншими даними 1791 рік
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.