Синявець Ікар

Синявець Ікар (Polyommatus icarus) вид денних метеликів родини синявцевих (Lycaenidae).

?
Синявець Ікар

Самець
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Синявцеві (Lycaenidae)
Рід: Polyommatus
Вид: Синявець Ікар
Polyommatus icarus
(Rottemburg, 1775)
Посилання
Вікісховище: Polyommatus icarus
Віківиди: Polyommatus icarus
EOL: 265759
NCBI: 265386

Назва

Вид названий на честь персонажа давньогрецької міфології Ікара.

Поширення

Вид поширений в Європі та Північній Азії (від Канарських островів до Північного Китаю). З 2005 року поширився у Канаді. В Україні трапляється по всій території.

Опис

Розмах крил 25-35 мм. У самця крила зверху блакитні, з вузьким чорним краєм, а у самиці темнокоричневі з блакитним нальотом біля основи крила і рудими крайовими лунками. Знизу крила у обох статей сірі з безліччю чорних вічкастих плям.

Спосіб життя

Метелики літають з квітня по жовтень. Їх можна зустріти на лугах, узліссях і галявинах листяних лісів. Метелики харчуються нектаром бобових рослин. За рік буває два-три покоління. Самиця відкладає яйця на бобові рослини, нектаром яких вона годується. При сприятливих умовах приблизно через тиждень з яєць з'являються гусениці. Вони невеликі, короткі, зеленого кольору, з жовтою смугою вздовж спини і мають своєрідну форму: спинка у них дуже опукла, а черевце плоске, тобто за зовнішнім виглядом схожі на мокриць. Живляться гусениці листям бобових. Заляльковування гусениць теж відбувається на бобових рослинах.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.