Синявець евмедон

Синявець евмедон (Eumedonia eumedon) — вид денних метеликів родини Синявцеві (Lycaenidae).

?
Синявець евмедон

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи(Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Родина: Синявцеві (Lycaenidae)
Рід: Eumedonia
Вид: Синявець евмедон
Eumedonia eumedon
(Esper, 1780)
Синоніми
*Plebeius eumedon
  • Aricia eumedon
  • Plebejus eumedon
Посилання
Вікісховище: Eumedonia eumedon
Віківиди: Eumedonia eumedon
EOL: 265517

Назва

Вид названо на честь персонажа давньогрецької міфології Евмеда — троянця, батька Долона (розвідника, який дуже швидко бігав).

Поширення

Вид спорадично поширений у помірній Європі та Азії від Іспанії до Японії включно. В Україні трапляється у лісовій та лісостеповій зоні та Гірському Криму[1].

Опис

Розмах крил 26-30 мм, тіло завдовжки 14-17 мм. Крила зверху коричневі. Задні крила знизу з повним рядом помаранчевих субмаргінальних плям. Від дискальної плями в сторону зовнішнього краю відходить поздовжній білий штрих (крім форми fylgia).

Спосіб життя

Метелики літають з середини червня до середини липня. Одне покоління в рік. Яйця самиця відкладає по одному на кормові рослини. Гусінь живиться квітками, плодами та листям рослин родів Журавець (Geranium) та Грабельки (Erodium). Мірмекофільний вид. Гусінь приваблює до себе мурах Lasius alienus, Myrmica sp., Tapinoma sp. Зимує у стадії гусені.

Примітки

  1. Некрутенко Ю. П., Чиколовець В.В. Денні метелики України. — Київ : Видавництво Раєвського, 2005. — 232 с. — (Природа України) — ISBN 966-7016-17-X.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.