Синій вершник

Синій вершник (нім. Der Blaue Reiter) — творче об'єднання представників експресіонізму (в основному художників) на початку XX століття у Німеччині.

Франц Марк. Вежа синіх коней (1913)

Об'єднання випускало однойменний альманах.

Історія

Об'єднання «Синій вершник» було засновано у грудні 1911 року в Мюнхені Василем Кандінським і Францем Марком. Основною метою було звільнення від скам'янілих традицій академічного живопису. Крім них в групі також були Август Маке, Маріанна Верьовкіна, Олексій Явленський і Пауль Клее. У роботі цієї мистецької групи брали участь також танцюристи й композитори. Їх об'єднував інтерес до середньовічного і примітивного мистецтв і рухів того часу  фовізму і кубізму.

Август Маке і Франц Марк дотримувалися думки, що у кожної людини є внутрішнє і зовнішнє сприйняття дійсності, які слід об'єднати за допомогою мистецтва. Ця ідея була теоретично обґрунтована Василем Кандінським. Група прагнула досягти рівноправності всіх форм мистецтва.

Назву «Синій вершник» ми придумали за кавовим столом у саду в Зіндельдорфі. Ми обидва любили синій, Марк — коней, я — вершників. І назва прийшла сама.

Учасники

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.