Сип

Сип (Gyps) — рід хижих птахів родини яструбових (Accipitridae) ряду Соколоподібні (Falconiformes).

?
Сип

Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Соколоподібні (Falconiformes)
Родина: Яструбові (Accipitridae)
Підродина: Грифні (Aegypiinae)
Рід: Сип (Gyps)
Marie Jules César Savigny, 1809
Види

Див. текст

Посилання
Вікісховище: Category:Gyps
Віківиди: Gyps
ITIS: 175484
NCBI: 8965
Fossilworks: 137194

Номенклатурне зауваження: українська назва гриф повністю відповідає латинській (Gyps) та англійській (Griffon) назвам цих птахів. Однак, оскільки в українській (та російській) мовах один з видів традиційно називають сипом білоголовим, тому так був названий рід. Хоча з етимологічної точки зору це не доцільно[1].

Загальна характеристика

Довжина тіла 80-110 см, маса 6-11 кг. Оперення від темно-бурого до піщано-жовтого. Великі птахи з неопереними, вкритими лише білуватим або сірим пухом головою та шиєю. Дзьоб довгий, масивний. Характерна особливість — великий об'єм шлунку та вола.

Поширені у південних районах Європи, Азії та Африки. У торних та арідних областях. Гніздяться невеликими групами або крупними колоніями (до 50-100 пар і більше) на скельних карнизах та в нішах, дуже рідко на деревах. У кладці 1 біле яйце. Насиджування триває 1,5 місяці.

Живляться падлом, яке поїдають групами (до 50-100 птахів), відносяться до некрофагів. При живленні трупами неминучі контакти з гнильними та хвороботворними бактеріями, однак для їхньої нейтралізації у сипів виробляється підвищена кислотність шлункового соку. Після їжі птахи прагнуть викупатися та висушити оперення під променями сонця. У пошуках їжі щоденно долають великі відстані (до 300—400 км), уміло використовуючи при цьому висхідні потоки нагрітого повітря терміки.

Систематика

Рід нараховує 7 видів[2]:


Примітки

    • Фауна мира: птицы: Справочник / Галушин В. М., Дроздов Н. Н., Ильичев В. Д. и др. — М. : Агропромиздат, 1991. — 311 с. — ISBN 5-10-001229-3.
  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.