Сквер імені Івана Павла II

Сквер і́мені Іва́на Павла́ II або Сквер Івана Павла II — сквер у Сихівському районі Львова біля греко-католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці та на місці зустрічі Папи Римського Івана Павла II з українською молоддю в 2001 році. Перший в Україні парк, закладений після здобуття нею незалежності[1]. Ініціатором заснування Парку, був громадський діяч Андрій Рожнятовський.

Саджанці у сквері ім. Івана Павла ІІ на Сихівському масиві
Сквер імені Івана Павла II
Греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці, біля котрої розбито сквер імені Івана-Павла II
49°47′48″ пн. ш. 24°03′23″ сх. д.
Тип громадський сквер
Відкрито 2007
Площа 1,38 га
Керівна установа Львівська міська рада
Розташування Львів, Україна
Сквер імені Івана Павла II
Сквер імені Івана Павла II (Україна)

На місці майбутнього скверу спершу встановили пам'ятник, а потім виникла ідея розбити сквер на честь Понтифіка. Після Помаранчевої революції 2004 року на весні громадські організації вирішили заснувати в Львові сквер на честь тих подій та було обрано для висадки клени, які на осінь своїм листям "мали нагадувати про ті події, та мету змін в державі та суспільстві", очевидним було й те, що планувалось сквер назвати в честь тих подій. Місце обрали попередньо погодивши з міською владою біля Церкви на Сихові. Та всіх приголомшила звістка про смерть Івана Павла II і було прийняте рішення назвати сквер на честь Папи Римського.

Сквер імені Івана Павла ІІ урочисто відкрито 28 вересня 2007 поряд з церквою Різдва Пресвятої Богородиці. Перші саджанці вишні посадили парох парафії о. Орест Фредина та представники блоку «Наша Україна — Народна самооборона».

У вересні 2010 року було завершено благоустрій території — встановлено світильники, лавочки, смітники[2].

Зустрічаються рослини, чагарники і дерева: медунка темна, анемона жовтоцева, вільха чорна, дуб звичайний, сакура.

Примітки

3. Газета "Поступ" від 21.05.2005 р. 4. Повідомлення сайтів "Львівський портал", "Вголос", "Купол" квіткеь-травень 2005 року.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.