Слотнякові

Слотнякові[1] (Phoeniculidae) — родина птахів ряду Bucerotiformes. До 2016 року відносилась до ряду одудоподібних (Upupiformes). Містить 8 видів у двох родах. Згідно з молекулярним аналізом, роди розійшлися приблизно 10 млн років тому. Через це їх виділяють у власні підродини, а деякі автори в окремі родини.

?
Слотнякові

Слотняк пурпуровий (Phoeniculus purpureus)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Bucerotiformes
Родина: Слотнякові (Phoeniculidae)
Bonaparte, 1831
Роди
Посилання
Вікісховище: Phoeniculidae
Віківиди: Phoeniculidae
EOL: 8675
ITIS: 178137
NCBI: 113098
Fossilworks: 39433

Поширення

Слотнякові поширені в країнах Субсахарської Африки. У викопному стані відомі також у Європі.

Опис

Птахи середнього розміру, завдовжки 23-46 см (більша частина довжини припадає на хвіст). Оперення синього, зеленого або фіолетового кольору з металевим відтінком. Дзьоби у нестатевозрілих птахів чорні. Згодом, у деяких видів стають червоними, а в інших залишаються чорними. Ноги червоні або чорні, короткі. Хвіст дуже довгий, градуйований (центральні пера найдовші), з білими смугами. Крила знизу теж з білими смугами.

Спосіб життя

Слотнякові живуть у відкритих лісах, рідколіссях, саванах. Вони потребують великих дерев як для живлення, так і для забезпечення прихистку для гніздування та нічного відпочинку. По стовбурах дерев птах пересувається за манерою дятла, на землі скаче. Живляться комахами та іншими членистоногими, яких знаходять у гнилій деревині або під корою. Гнізда облаштовують у дуплах. У кладці 2-4 яйця.

Види

Примітки

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.