Сліпун червоподібний

Typhlops vermicularis — представник змій роду Сліпун з родини Сліпунів. Інша назва «звичайний сліпун».

?
Typhlops vermicularis

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Serpentes
Родина: Сліпуни
Рід: Сліпун
Вид: Typhlops vermicularis
Typhlops vermicularis
Merrem, 1820
Посилання
Вікісховище: Typhlops vermicularis
Віківиди: Typhlops vermicularis
EOL: 1055157

Опис

Загальна довжина досягає 30 см, у деяких випадках 41,5 см. За формою тіла нагадує великого дощового хробака. Хвіст дуже короткий, у 40-55 разів коротше тулуба, за формою нагадує голову і закінчується загостреним роговим шипиком. Тулуб витягнутий, стрункий, круглий у поперечному розрізі. Голова маленька. Морда дещо стисла та закруглена. Великий міжщелепний щиток сильно загорнутий на верхню поверхню голови, де його задній край майже досягає лінії, яка з'єднує очі. Носовий щиток розділений тільки у нижній своїй частині. Очі приховані під великими щитками, у вигляді темних цяток просвічують з боків голови. Луска гладенька, з металевим блиском, однорідна, яка розташована у 20-24 поздовжніх рядків.

Забарвлення верхньої сторони тіла коричнювате або коричнево-рожеве, нижня сторона тіла світліша, світло-сіра. У дорослих особин добре помітні вузькі темні лінії, що проходять по спині й з боків.

Спосіб життя

Полюбляє передгір'я та гори з ксерофітною рослинністю, де тримається на відкритих ділянках. Зустрічається на висоті до 2000 м над рівнем моря. Часто населяє термітники і мурашники. Линяє, не покидаючи підземних сховищ, при цьому шар епідермісу, який сходить на ліньці, не вивертається навиворіт, а залишається у вигляді характерних шматків-трубок в прокладених в ґрунті ходах. Харчується комахами та їх личинками.

Це яйцекладна змія. Самиця відкладає 2—10 яєць.

Розповсюдження

Мешкає на Балканському півострові, Малій Азії, Сирії, Вірменії, Азербайджані, Грузії, південному Дагестані (Росія), Середній Азії, Ірані, Афганістані.

Джерела

  • Benny Trapp: Amphibien und Reptilien des Griechischen Festlandes. Natur und Tier - Verlag, Münster 2007, S. 170 - 173. ISBN 3-86659-022-9
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.