Смуток Ігор Іванович

Смуток Ігор Іванович — дослідник галицької шляхти, доктор історичних наук, професор кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін[1].

Смуток Ігор Іванович
Народився 1974
Берегомет, Вижницький район, Чернівецька область, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Діяльність історик
Alma mater Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1996)
Галузь історія та генеалогія галицької шляхти
Заклад Дрогобицький педагогічний університет
Ступінь доктор історичних наук (2018)

Життєпис

Народився в 1974 р. У 1991–1996 рр. навчався на історичному факультеті Київського університету ім. Т. Шевченка. У 1996–1997 рр. і з 1999 р. працює в Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. І. Франка на історичному факультеті.

У 2001 році захистив дисертацію на тему «Королівські столові маєтки в Галичині наприкінці XVI – XVIII ст.»

З 2001 р. — доцент кафедри Всесвітньої історії. З 2005 р. — доцент кафедри давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін.

З 2013 р. — докторант Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.Грушевського НАН України.

25 жовтня 2018 року захистив докторську дисертацію на тему «Руська шляхта Перемишльської землі (XIV – XVIII ст.). Історико-генеалогічне дослідження».

З 2020 р. – професор кафедри всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін.

Член Українського геральдичного товариства.

Наукова діяльність

У 1997 – 2003 рр. досліджував історію Самбірської економії, опрацював документальні збірки архівів та бібліотек Львова та Варшави. Упорядкував та систематизував матеріали до історії міст і сіл Самбірщини, Старосамбірщини, Турківщини, Дрогобиччини.

З 2003 р. вивчає історію шляхетських родів Прикарпаття, досліджує демографічні, конфесійні, соціальні, суспільні аспекти життя української шляхти. Вивчає і реконструює генеалогію шляхетських родів XV – XIX ст. Продовжує вивчати історію міст і сіл Прикарпаття, досліджує теоретичні і прикладні питання джерелознавства України XV – XVIII ст. та спеціальних історичних дисциплін, зокрема, генеалогії, сфрагістики, дипломатики, геральдики, історичної метрології, історичної демографії.[1]

Бібліографія та публіцистика

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.