Соба (місто)
Соба — колишня солиця середньовічного Нубійського королівства Алва. Ернест Альфред Волліс Бадж ототожнив його з групою руїн на Блакитному Нілі за 19 км від Хартума, де є залишки мероїтського храму, який був перетворений в християнську церкву.[2] Це могло помістити Собу в сучасному суданському штаті Ель-Гезіра.[джерело?]
Соба
|
Ібн Селім ель-Асвані назвав місто великим і заможним, але він, ймовірно, ніколи не відвідував його, і сучасні археологічні дослідження показали, що це було середнього розміру поселення. Побудоване переважно з червоної цегли, занедбане місто було розграбовано для матеріалів для будівництва Хартума, коли той був заснований в 1821 році.
Коментарі
Собу зазвичай зображали на східній стороні річки Блакитний Ніл. Це було колись християнське королівство перед тим, як було зруйновано Фонгом і Абдаллабом у 1509 році. Існує плутанина навколо місця, оскільки багато людей думають, що це було на західному березі річки Блакитний Ніл. Населенням сходу Соби сьогодні є племена Магарібів і Махас.
Примітки
- William Y. Adams, Nubia: Corridor to Africa. Princeton: Princeton University Press, 1977.
- https://books.google.com/books?id=Bkm4ah68rqkC&pg=PA243&lpg=PA243&dq=soba+4th+century&source=bl&ots=zrgAClHgz0&sig=ACfU3U2C9HGPtzXOyFi7VsZLc5TX566VIw&hl=en&sa=X&ved=2ahUKEwjVwuipsuvhAhXiSt8KHYFfCgk4ChDoATADegQIBxAB#v=onepage&q=soba_4th_century&f=false
- E.A Wallis Budge, A History of Ethiopia: Nubia and Abyssinia, 1928 (Oosterhout, the Netherlands: Anthropological Publications, 1970) p. 118.