Содник

Содник (Suaeda Forsk.) — рід однорічних рослин родини амарантових (Amaranthaceae). Рід майже космополітичний і містить понад 90 видів[1].

Содник
Suaeda veraтиповий вид
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
Клада: Покритонасінні (Angiosperms)
Клада: Евдикоти (Eudicots)
Порядок: Гвоздикоцвіті (Caryophyllales)
Родина: Щирицеві (Amaranthaceae)
Підродина: Suaedoideae
Рід: Содник (Suaeda)
Forssk. ex J.F.Gmel.
Вікісховище: Suaeda

Поширення та середовище існування

В Україні зустрічається 6 видів. Найпоширеніші: содник простертий (S. prostrata Pall. = Schoberia maritima C.A.M.), на мокрих солончаках, а також як бур'ян, звичайний є у Південній Україні. Трапляється у великій кількості і може бути використаний як поташ; содник високий (S. altissima Pall. = Schoberia altissima C.A.M.), на солончаках та солонцях у приморській смузі, як бур'ян на полях та городах; содник солонцевий (S. salsa Pall. = Chenopodium salsum L.), у літоральній смузі. Також ростуть содник ягідний (Suaeda baccifera), содник незрозумілий (Suaeda confusa), содник рогатий (Suaeda corniculata), содник приморський (Suaeda maritima), содник паннонський (Suaeda pannonica),

Практичне використання

У середньовіччі та згодом його збирали та спалювали, а золу використовували як джерело карбонату натрію для використання у виробництві скла. У Мексиці деякі види, такі як Suaeda pulvinata, використовуються в традиційних стравах, відомих як romeritos.

Примітки

  1. Suaeda. Plants of the World Online. Kew Science. Процитовано 21.09.2021.

Література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.