Соня лісова

Соня лісова, че́ртіж[1] або вовчок лісовий (Dryomys nitedula) гризун родини вовчкових (Gliridae).

?
Соня лісова

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Гризуни (Rodentia)
Родина: Вовчкові (Gliridae)
Рід: Соня (Dryomys)
Вид: Соня лісова
Dryomys nitedula
Pallas, 1778

Посилання
Вікісховище: Dryomys nitedula
Віківиди: Dryomys nitedula
EOL: 327933
ITIS: 584967
МСОП: 6858
NCBI: 55145
Fossilworks: 131736

Один з 4-х видів родини вовчкових у фауні України.

Зовнішній вигляд

Соня лісова добре відрізняється від інших гризунів нашої фауни сіро-бурим забарвленням хутра, пухнастим хвостом, чорною смугою, що йде через око, та чіпкими пальцями. Довжини від носа до хвоста становить 90–116 мм, довжина хвоста — 60–93 мм, лапки — 20–24 мм. За зовнішнім видом подібна до жолудниці європейської («соні садової»), поширеної в Україні на Поліссі, Поділлі та у прикарпатських областях.

Особливості біології

Цей гризун поселяється у лісах та садках. Свої гнізда влаштовує у дуплах дерев, в шпаківнях, часто селиться поблизу людей, зокрема у господарських приміщеннях. Соня часто стає жертвою котів та куниць.

Утримання в неволі

Соня лісова дуже добре приручається з малого віку. У ранньому віці добре п'є молоко (розведену «дитячу суміш») з піпетки, у віці від 2-х тижнів до 3-х місяців надає перевагу комахам, особливо охоче їсть коників, великих нічних метеликів, «борошняних червів». За один день з'їдає близько 10–20 комах. Воду п'є часто, дуже любить ягоди та фрукти. Активна переважно у вечірні години.

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.