Софійська церква (Нахічевань-на-Дону)

Софійська церква (рос. Софийская церковь) — нині втрачений православний храм у місті Нахічевань-на-Дону (нині ― частина Ростова-на-Дону)[1].

Софійська церква
Проект церкви
47°13′47″ пн. ш. 39°44′57″ сх. д.
Тип споруди церква
Сучасний статус не існує
Розташування ru, Нахічевань-на-Дону,
Ростовська область
Початок будівництва 1904
Кінець будівництва 1912
Належність РПЦ
Присвячення Премудрість Божаd
Софійська церква (Нахічевань-на-Дону) (Росія)

Історія

Нахічевань-на-Дону заснували переселенці-вірмени, однак, оскільки місто було поруч з Ростовом-на-Дону, де переважало російське населення, Нахічевань не могла протягом тривалого часу залишатися мононаціональним вірменським містом. Незабаром у місті з'явилося православне населення, яке потребувало своїх православних храмів.

Софійську церкву побудовано 1863 року на Першотравневій вулиці. Храм був однокупольний, дерев'яний на кам'яному цоколі з одноярусною дзвіницею. Висота його становила 15 метрів. Поруч з церквою у тому ж 1863 році споруджено одноповерхову цегляну будівлю російської церковно-парафіяльної школи[2].

У 1904 році замість дерев'яної Софійській церкви розпочато будівництво кам'яної за проектом архітектора Попова. У 1912 році будівництво завершено.

Ця церква не проіснувала і чверті століття. У 1934 році її закрили й розібрали на будівельні матеріали. Спочатку прибрали всі бічні бані і стіни храму, хоча центральний купол ще деякий час стояв на чотирьох колонах. Врешті-решт і ці колони підірвано. Поруч з місцем колишньої Софійської церкви згодом звели будівлю школи № 11.

В останні роки існування церкви в ній служив майбутній митрополит Зіновій (Мажуга)[3].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.