Соціальне відтворення
Соціальне відтворення — концепція, запропонована початково Карлом Марксом у «Капіталі», є різновидом його ширшої ідеї відтворення (репродукції).
Концепція була розгорнута в рамках марксистського фемінізму для пояснення ролі жінок у соціальних і класових структурах та їхнього внеску в капіталістичну економіку. Піклування про дітей та підтримка домогосподарства покладається в суспільстві зазвичай на жінок, але ця робота є неоплачуваною, а тому «невидимою» в економіці. Водночас ця репродуктивна праця є необхідною для підтримки нинішніх робітників та підготовки їхніх майбутніх поколінь, тобто відтворення робочої сили, а отже й для функціонування всієї економіки.
Джерела та література
- Колін Баркер. Теорія суспільного відтворення: долаючи межі «Капіталу» // Спільне, 6 грудня 2017.
- Тіті Бхаттачарія. Праця в сучасному марксизмі: від виробництва вартості до вартості відтворення // Спільне, 21 листопада 2019.
- Оксана Дутчак. Капіталізм, репродуктивна праця і феміністична економіка // Гендер в деталях, 26 серпня 2019.
- Марина Ларина. Гендерное угнетение через призму теории социального воспроизводства // Спільне, 12 липня 2019.
- Татьяна Журженко. Социальное воспроизводство как проблема феминистской теории // Общественные науки и современность, № 4, 2000
- Татьяна Журженко. Социальное воспроизводство и гендерная политика в Украине. Харьков: Фолио, 2001. 239 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.