Спинномозкове ядро трійчастого нерва

Спинномозкове (спінальне) ядро трійчастого нерва (лат. nucleus spinalis nervi trigemini) – одне з чутливих ядер трійчастого нерва. Це ядро простягається вздовж довгастого мозку (розпочинається нижче головного ядра трійчастого нерва (лат. nucleus principalis nervi trigemini) і закінчується на рівні C2-C3 шийного сегменту спинного мозку. На цьому рівні воно переходить в задній ріг спинного мозку. Власне при мікроскопічних дослідженнях було встановлено, що шари ядра мають схожу цитоархітектонічну будову з пластинками заднього рогу. В спінальному ядрі розрізняють три під'ядра:

  • каудальне під'ядро (лат. subnucleus caudalis), яке закінчується в спинному мозку
  • інтерполярне під'ядро (лат. subnucleus interpolaris)
  • оральне ядро (лат. subnucleus oralis), розташоване найближче до головного ядра
Спинномозкове ядро трійчастого нерва (позначене синім та з приміткою Vs)

Спінальне ядро сприймає больові та температурні подразнення. Різні частини ядра сприймають інформацію від різних топографічних ділянок обличчя. Оральна частина відповідає за ротову порожнину. Каудальна – шкіру обличчя, при цьому більш ростральні (ближче до кінцевого мозку) сприймають інформацію від центральних ділянок обличчя, а більш каудальні (ближче до спинного мозку) – інформацію з периферії обличчя. Ці зони мають вигляд підков і називаються зонами Зельдера. Те, що є між ними – зона проміжної частини. Воно складається з нейронів, чиї дендрити прямують до первинних нейронів в трійчастому вузлі, а аксони прямують в ЦНС. Також до спінального ядра надходить тактильна інформація від лицевого, язико-глоткового, блукаючого нервів.

Джерела

  • Головацький А. С., Черкасов В. Г., Сапін М. Р., Парахін А. І. Анатомія людини у трьох томах. — Вінниця : Нова Книга, 2009. — Т. 3. — С. 16. — 4000 прим. прим. — ISBN 978-966-382-181-8.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.