Споровський заказник

Споровський заказник заказник у Білорусі. Заснований 3 квітня 1991 року.[1]

Споровський заказник
Розташування: Березівський район
Дорогичинський район
Івацевицький район
Іванівський район
Заснований: 3 квітня 1991
Вебсторінка: sporava.by
Країна  Білорусь

Загальний опис

Розташований на території чотирьох районів Берестейщини Березівському, Дрогичинському, Івацевицькому та Іванівському. Площа заказника становить 19 384 гектарів, з яких 4 282 га припадає на Дрогичинський район. До заказнику приєднана частина заплави річки Ясельда загальною площею 2 800 гектарів.

Споровський заказник на своїй території містить Споровські болота — найбільших низинні болота в Європі. Заказник є Ключовою орнітологічною територією (КОТ) та Рамсарським угіддям. 30% території використовується для сінокосіння, ще 10% для випасу худоби. Решта площі не використовуються. Прилеглі землі використовуються головним чином для орного землеробства. Вище за течією річки Ясельда розташований рибгосп «Селець».

Велика частина болота знаходиться в близькому до природного стані, на значній частині болота гідрологічний режим порушений через прокладки каналів і впливу оточуючих меліоративних систем. Болото є одним з найбільших у Європі мешкань птахів, яким глобально загрожує зникнення  очеретянка прудка (1 360-2 120 співаючих самців).

Це дивовижний куточок природи, де знайшли свій притулок численні види тварин і рослин. Значимість заказника в тому, що Споровське болото є одним з найнатуральніших низинних боліт в Європі з багатою унікальною флорою і фауною. Заказник «Споровський» відзначається видовою різноманітністю і великою кількістю зростання лікарських рослин. На ділянках на схід від Споровського озера в достатку ростуть рідкісні види орхідей, що охороняються.

Див. також

Примітки

Література

  • Скарбы прыроды Беларусі — Treasures of Belarusian Nature: Тэрыторыі, якія маюць міжнар. значэнне для захавання біял разнастайнасці /аўт. тэксту і фота А. В. Казулін [і інш]. — 2-ое выд., перапрац., дап. — Мн.: Беларусь, 2005
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.