Стереотипний простір

У функціональному аналізі та пов'язаних областях математики стереотипні простори є класом топологічних векторних просторів, що виділяється деякою спеціальною умовою рефлексивності. Цей клас має серією чудових властивостей, зокрема, він досить широкий (наприклад, містить всі простори Фреше, і тому все банахові простори), він складається з просторів, підпорядкованих певній умові повноти, і утворює замкнуту моноїдальную категорію зі стандартними аналітичними засобами побудови нових просторів, такими як перехід до замкнутого підпростору, фактор-простором, проєктивній і ін'єктивній границі, простору операторів, тензорним добуткам тощо.

Категорія стереотипних просторів

Клас Ste стереотипних просторів утворює категорію з лінійними неперервними відображеннями в якості морфізмів і має такі властивості:[1][2]

  • Ste — предабелева категорія;
  • Ste — повна і коповна категорія;
  • Ste — автодуальна категорія відносно функтора переходу до спряженого простору;
  • Ste — категорія з вузловим розкладом: будь-який морфізм має розклад , у якому  — строгий епіморфізм,  — біморфізм, а  — строгий мономорфізм.

Для будь-яких двох стереотипних просторів и стереотипний простір операторів з в означається як псевдонасичення простору всіх лінійних неперервних відображень , наділеного топологією рівномірної збіжності на цілком обмежених множинах. Простір стереотипний. З його допомогою означаються два природних тензорних добутки в Ste:

Теорема. В категорії Ste виконуються наступні природні тотожності:[1][3]:
Зокрема, Ste — симетрична моноїдальна категорія щодо біфунктора , симетрична замкнута моноїдальна категорія щодо біфунктора і внутрішнього hom-функтора , і *-автономна категорія:

Ядро і коядро в категорії Ste

Оскільки Ste — предабелева категорія, всякий морфізм в ній має ядро, коядро, образ і кообраз. Ці об'єкти задовольняють наступним природним тотожностям:[1]

Прямі та зворотні границі в категорії Ste

Справедливі наступні природні тотожності:[1][3]

(тут  пряма границя а  обернена границя в категорії Ste).

Перетворення Гротендика

Якщо і  — стереотипні простори, то для будь-яких елементів і формула

визначає елементарний тензор , а формула

 елементарний тензор
Теорема.[1] Для будь-яких стереотипних просторів і існує єдине лінійне неперервне відображення , що переводить елементарні тензори в елементарні тензори :
Сімейство відображень визначає природне перетворення біфунктора в біфунктор .

Відображення називається перетворенням Гротендика.

Примітки

  1. S.S.Akbarov, 2003.
  2. S.S.Akbarov, 2013.
  3. S.S.Akbarov, (2017).

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.