Стефан Радослав

Стефан Радослав (1192-1235) — 2-й король Сербії з 1228 до 1233 року. Походив з династії Неманичів.

Стефан Радослав
Народився 1192
невідомо
Помер 1234
Монастир Студениця, Район Рашкаd, Сербія
Поховання Монастир Студениця
Країна Рашка
Діяльність політик
Конфесія Сербська православна церква
Рід Неманичі
Батько Стефан II Неманич[1]
Мати Євдокія Ангеліна[1]
Брати, сестри Komnena Nemanjićd, Sava IId, Стефан Владислав I і Стефан Урош I
У шлюбі з Anna Angelina Komnene Doukainad
Автограф
Стефан Радослав

Життєпис

Молоді роки

Був сином короля Стефана II та Євдокії, доньки Олексія III, імператора Візантії. У молоді роки Стефан Радослав був намісником князівства Захумлє. Тут він допомагав батькові приборкувати місцеву шляхту, яка чинила спротив політики з централізації країни. Після цього Стефан Радослав у 1222-1228 роках був жупаном Зети. Він став співзасновником монастиря Жича.

На момент смерті свого батька Стефан Радослав мав значний досвід з управління різними землями Сербського королівства. До того ж у нього встановилися дружні стосунки з деспотами Епіру.

Король Сербії

У 1228 році Стефан Радослав стає новим королем Сербії. Відразу він уклав політичний й військовий союз с Федором I Комніном, деспотом Епіру. У 1229 році об'єднані сили Сербії та Епіру розпочали бойові дії проти Болгарії. Обидва правителя — Стефан Радослав й Федор Епірський намагалися розширити межі своїх держав за рахунок Болгарського царства. Проте навесні 1230 року їх військові сили при Клокотниці на річці Мариці зазнали нищівної поразки від болгарської армії на чолі із царем Іваном Асенєм II. Стефан Радослав встиг втекти, а Феодор Комнін потрапив у полон.

Ця перемога Болгарії значно змінила ситуацію на Балканах. У 1233 році почалося повстання у самій Сербії. Стефан Радослав не зміг його придушити і вимушений був тікати до Дубровника, а звідти до міста Дуррес. Владу на себе перебрав брат Стефана Радослава - Стефан Владислав.

Помер Стефан Радослав у 1235 році ченцем у монастирі Студениця.

Родина

Дружина - Ганна, донька Федоро I Комніна, деспота Епіру.

дітей не було

Джерела

  • Georges Castelhan, História dos Bálcãs, XIV-XX, editora Fayard ISBN 2-213-60526-2
  1. Lundy D. R. The Peerage
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.