Сторінки воєнної історії України

«Сторінки воєнної історії України» — збірник наукових праць Інституту історії України НАН України та його структурного підрозділу — відділу історії України періоду Другої світової війни. У виданні представлені сучасні наукові підходи до висвітлення подій та процесів глобального німецько-радянського збройного конфлікту. Видання включено до переліку фахових наукових видань у галузі історії[1].
Видання розраховане на істориків, архівних і музейних працівників, викладачів, аспірантів і студентів гуманітарних вузів. Важливим елементом цього видавничого проекту є публікації в жанрі наукової критики, а також інформаційні повідомлення про помітні події наукового життя в Україні та за кордоном.

Сторінки воєнної історії України
Науковий збірник «Сторінки воєнної історії України»
Країна видання  Україна
Тематика історична оцінка подій та процесів періоду німецько-радянського збройного конфлікту
Періодичність виходу один раз на рік
Мова українська
Адреса редакції 01001, Київ, вул. Грушевського, 4, к.503
Головний редактор Смолій Валерій Андрійович
Видавець Інститут історії України НАН України
Засновано 1997

nas.gov.ua/publications/periodics/UA/SitePeriodic/Pages/default.aspx?ffn1=IDperiodics&fft1=Eq&ffv1=257

Засновники журналу

Адреса редакції

01001, Інститут історії України НАН України, м.Київ, вул. Грушевського, 4, к. 503

Історія та особливості видання

Видається з 1997[2]. Головний редактор академік НАН України В.Смолій, відповідальний редактор — О.Лисенко. Періодичність виходу — 1 раз на рік. Станом на 2012 вийшло друком 14 випусків. У збірнику репрезентовані наукові розробки вітчизняних науковців та істориків Білорусі, Польщі, Росії, США. Вагома роль у наповненні «портфеля» збірника належить співробітникам відділу історії України періоду Другої світової війни. Більшість випусків тематичні.

Тематика

Щорічник є першим спеціалізованим виданням з історії Другої світової війни в Україні. Тематика збірника пов'язана із сучасними суспільними викликами — необхідністю консолідації суспільства довкола вшанування жертв війни, відновлення історичної справедливості, формування історичної пам'яті про війну, активізації просвітницьких зусиль. Профіль видання визначається необхідністю заповнення існуючих лакун, розстановкою аргументованих і зважених акцентів у реконструкції загальної картини Другої світової війни. Матеріали у збірнику розподілені за рубриками, постійними серед них є:

Головна увага авторів публікацій зосереджена на висвітленні широкого кола проблем Другої світової війни, репрезентації концептуальних методологічних та методичних засад вивчення історії німецько-радянського збройного конфлікту, осмисленні ключових суперечливих питань з погляду сьогодення. Одним із провідних напрямів дослідження визначено соціальну проблематику в специфічних умовах світової війни. Статті написані з використанням оригінальних джерел, архівних матеріалів, значна частина яких вперше вводиться до наукового обігу. Залучення авторів з різноманітних наукових установ та вузів сприяє урізноманітненню проблематики, розширенню географії публікацій.

Електронна версія щорічника: http://www.history.org.ua/new%5Bнедоступне+посилання+з+липня+2019%5D. php?litera&askAbout=war.

Примітки

  1. Перелік наукових фахових видань України
  2. Свідоцтво про державну реєстрацію КВ № 6930 від 04 лютого 2003

Джерела та література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.