Стратократія

Стратократія (від грец. στρατός, «армія», «військо» і κράτος, «панування», «влада») — одна з форм урядування, відповідно до якої державу очолюють воєначальники. Термін походить від грецьких слів, що означають армію та владу[1] . Це не те саме, що й військова диктатура, де політична влада військових ґрунтується на примусі або навіть підтримується законами. Навпаки, стратократія — це форма військового урядування, в якому держава і армія традиційно поєднуються в одне ціле, і в якому державні пости зазвичай займають воєначальники. Політична влада військових підтримується законом та суспільством. По суті стратократія не є автократією, адже автократичний режим за своєю природою існує для того, щоб зберегти правителем у своїх руках владу.

Історія

Термін «стратократія» використовувався для опису політичної структури пізньої Римської республіки та ранньої Римської імперії, у яких не існувало різниці між військовими та цивільними посадами і де призначення на державні посади вимагало просування у військовій службі.

У сучасному світі близьким до стратократичного урядування була Державна рада миру та розвитку в М'янмі, що керувала державою з 1988 по 2011 рік. У М'янмі влада військових забезпечувалася не тільки силою зброї, а й також законодавством: зокрема, відповідно до Конституції, що діяла 2008 року в М'янмі, чверть місць у парламенті була зарезервована для військовослужбовців [2] .

Див. також

Посилання

  1. Bouvier, John; Gleason, Daniel A. Institutes of American law. — The Lawbook Exchange, Ltd, 1999. — С. 7. — ISBN 978-1-886363-80-9.
  2. Burma 'approves new constitution', при этом существовавшая до этого законодательная власть была не просто подавлена, но полностью уничтожена. BBC News. May 15, 2008.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.