Стрілець B2

Стрілець B2 (англ. Sagittarius B2) — газопилова хмара, що знаходиться на відстані в 120 парсек від центру Чумацького шляху, де відбуваються процеси зіркоутворення. Від нас вона віддалена на відстані 26 000 світлових років. Скорочена назва об'єкта — Sgr B2.

Вплив кандидата в чорні діри Стрілець А* на Стрілець B2

Структура

Стрілець B2 — найбільша газопилова хмара в центральній частині Галактики в поперечнику[1]. Його загальна маса перевищує масу Сонця в 3 мільйона разів[2]. Стрілець В2 ділиться на три частини, чи джерела, що умовно позначаються Північний (N), Головний (М) та Південний (S). Вони містять велику кількість згущень зореутворення, водяних мазерів та більше 49 регіонів з компактними накопиченнями водню. В них також присутні джерела рентгенівського випромінювання, що пов'язані з так званими «молодими зірковими об'єктами» (англ. Young Stellar Object, YSO). Речовина в Стрільці В2 рухається нерівномірно; вчені виявили, що саме на межах окремих районів газу, що рухаються з різними швидкостями, виникають більшість мазерів та накопичень згустків водню[3]. Північне джерело Sgr B2 (N) містить іонізований газ з вищими швидкостями, аніж в інших двох джерелах. Це свідчить про те, що Sgr B2 (N) відділився від Головного джерела Sgr B2 (М) нещодавно[4]. В обох Sgr B2 (N) та Sgr B2 (М) виникнення мазерів пов'язано з молекулярними витоками, деякі з яких утворюють структури типу ланцюжка. Молекулярні витоки й призводять до спалахів мазерів[5].

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.