Суха вода

Суха вода — незвичайна форма «порошкової рідини», водяно-повітряна емульсія, в якій маленькі краплі води, кожна розміром з піщинку, оточені шаром діоксиду кремнію.[1] Суха вода складається на 95 % з рідкої води, але покриття оксидом кремнію заважає краплям води об'єднатися в суцільну рідину.[2] Результат — білий порошок, дуже схожий на кухонну сіль. Серед науковців цю суміш часто називають «пустою водою».

Можливо, Ви мали на увазі Novec 1230
Суха вода

Відкриття

Суха вода була вперше запатентована в 1986 і миттєво була підхоплена косметичними компаніями, так як винахід міг мати застосування в косметиці.[2] В 2006 році суміш була отримана знову в університеті Халла, і з того часу оцінюється і досліджується можливе застосування в інших галузях.[2] Суху воду достатньо легко виготовити. Наночастинки гідрофобного діоксиду кремнію змішуються з водою за допомогою мотора зі змішувальною паличкою та імпелером, що крутиться при 19 000 обертів на хвилину протягом 90 секунд.[3]

Застосування

Деякі гази, після змішування з сухою водою, об'єднуються з водою, яка захоплює їх в клітку газового гідрату. Це представляє можливість транспортування вибухових газів, зі зменшеним ризиком випадкової детонації.[3] Суха вода розглядається як агент для захоплення та ізоляції парникових газів в атмосфері.[4] Науковці вважають що суха вода буде корисною в майбутньому для боротьби з глобальним потеплінням, так як суміш може накопичувати в три рази більше вуглекислого газу, аніж звичайна вода.[3] Також суха вода має застосування для перевезення і зберігання небезпечних матеріалів. Інше можливе застосування — середовище для летких речовин, так як матеріали збереженні всередині сухої води, можуть бути зведені до порошку і стабілізовані — зменшуючи не тільки леткість речовини, а також вагу при транспортуванні.[5] Також було запропоноване використання сухої води в конструкції паливних комірок для автомобілів через поглинання і стабілізацію великої кількості летких газів і матеріалів.[5] Через свою природу, суха вода класифікується як адсорбний матеріал, і може мати багато використань в галузях з використанням емульсії.[5] Деякі дослідження показали можливість використовувати суху воду для старту реакції або як каталізатор.[6]

Примітки

  1. Scientists create 'dry water'. The Daily Telegraph. 26 Серпня 2010. Процитовано 2 Квітня 2011.(англ.)
  2. 'Dry water' could make a big splash commercially, help fight global warming. ScienceDaily. 26 серпня 2010. Процитовано 22 квітня 2014.(англ.)
  3. Tim Barribeau (25 серпня 2010). "Dry water" could be the next storage medium for dangerous chemicals. Io9.com. Процитовано 22 квітня 2014.(англ.)
  4. Tiffany Kaiser (30 серпня 2010). Scientists Find New Applications for "Dry Water". DailyTech. Архів оригіналу за 19 липня 2016. Процитовано 22 квітня 2014.(англ.)
  5. 'Dry water' could make commercial waves. Edie.net. 31 серпня 2010. Процитовано 22 квітня 2014.(англ.)
  6. Casey Chan (29 серпня 2010). There Is Such Thing As Dry Water. Gizmodo.com. Процитовано 22 квітня 2014.(англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.