Сухий газ
Сухи́й газ (рос. сухой газ (тощий газ), англ. dry gas, residue gas; нім. trockenes Erdgas n, Trockengas n) — природний горючий газ з групи вуглеводневих, що характеризується різким переважанням у складі метану порівняно невисоким вмістом етану і низьким (до 1 %) важких вуглеводнів. До С.г. належать попутні гази нафтових родовищ, що зазнали окиснення, а також гази, що утворилися при вуглефікації органічних речовини гумусового типу. Азотно-метанові і азотні гази також можна віднести до цієї групи. Рідка фаза в «сухих газах» може утворитися тільки за рахунок конденсації водяної пари, оскільки «сухий газ» може містити воду. Єдиним винятком є скупчення азотних газів, які потрапляють в групу «сухий газ».
У промислових умовах сухий газ одержують шляхом очищення природного газу від важких вуглеводнів, водяної пари, сірководню, механічних домішок на установках комплексної підготовки газу і на газопереробних заводах.
Напередодні Першої світової війни було розвідане перше родовище сухого природного газу в районі села Дашава недалеко від Стрия (Львівщина), проте військові дії та формування нової мапи Європи не дали можливості розпочати розробку родовища.
Див. також
Література
- Мала гірнича енциклопедія : у 3 т. / за ред. В. С. Білецького. — Д. : Східний видавничий дім, 2013. — Т. 3 : С — Я. — 644 с.
- Бойко В. С., Бойко Р. В. Тлумачно-термінологічний словник-довідник з нафти і газу. Тт. 1-2, 2004—2006 рр. 560 + 800 с.